26. 4. 2024

Slavii proti Baníku spasil žolík Jurásek a má Plzeň na dostřel, Slovácko opět vyhrálo!

Fotbalisté Slavie porazili v 15. kole první ligy Ostravu 3:1. Pražané z druhého místa neúplné tabulky ztrácejí na vedoucí Plzeň pouze bod, obhájce titulu má ale zápas k dobru.

Baník na hřištích soupeřů velkou hrůzu nenahání, Slezané venku v nejvyšší soutěži nezvítězili už ve 13 duelech v řadě.

V Edenu se přesto čekalo na gól až do druhého poločasu.

Domácím pomohl do vedení vlastní gól Filipa Kaloče, nicméně Baník záhy díky Jiřímu Fleišmanovi srovnal krok.

Trenér Jindřich Trpišovský však měl šťastnou ruku, když v 70. minutě poslal na hřiště Matěje Juráska.

Devatenáctiletý záložník se mu odvděčil dvěma trefami a červenobílí vyhráli v nejvyšší soutěži počtvrté za sebou

Pražané Baníku nepodlehli v 11. ligovém utkání v řadě a z druhého místa neúplné tabulky ztrácejí na vedoucí Plzeň pouze bod.

Obhájce titulu má ale k dobru středeční dohrávku s nováčkem z Brna.

Slovácko oslavilo rekord Petržely

Slovácko zvítězilo nad posledními Pardubicemi 1:0, jedinou branku vstřelil v 55. minutě Michal Tomič.

V sestavě domácích odehrál 79 minut devětatřicetiletý Milan Petržela a 465. ligovým startem překonal rekord současného reprezentačního kouče Jaroslava Šilhavého.

Liberec doma nezaváhal

Liberec se vytáhl na čtvrtý Hradec, zvítězil 2:0.

Hlavní postavou domácích byl nizozemský útočník Mick van Buren, který ve 14. minutě po sólové akci vstřelil první gól a druhý připravil čtvrt hodiny před koncem pro bosenského ofenzivního spoluhráče Imada Rondiče.

Belgický brankář Olivier Vliegen počtvrté udržel čisté konto.

Hladká výhra Středočechů

Mladoboleslavští porazili na svém hřišti Teplice 3:0 a připsali si druhou domácí výhru v sezoně.

Dvěma góly se blýskl záložník Daniel Mareček, na jehož trefy ze 43. a 47. minuty navázal v 62. minutě útočník Tomáš Ladra.

Středočeský celek se posunul na deváté místo neúplné tabulky, Skláři jsou nadále čtrnáctí.

Největší česká sázková kancelář Tipsport rozdává super bonusy i peníze zdarma. Získej 300 Kč zdarma se vstupním bonusem až 50 000 Kč a sleduj živé přenosy všech zápasů 1. české fotbalové ligy na TV Tipsport!

15. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec – FC Hradec Králové 2:0 (1:0)

Branky: 14. Van Buren, 76. Rondič. Rozhodčí: Zelinka – Vlček, Podaný – Machálek (video). ŽK: Rabušic, Vliegen – Vašulín, Rada, Matěj Koubek. Diváci: 3125.

1. FC Slovácko – FK Pardubice 1:0 (0:0)

Branka: 55. Tomič. Rozhodčí: Starý – Kubr, Horák – Hocek (video). ŽK: Kohút, Mihálik – Janošek, Hranáč. Diváci: 4230.

FK Mladá Boleslav – FK Teplice 3:0 (1:0)

Branky: 43. a 47. D. Mareček, 62. Ladra. Rozhodčí: Petřík – Kříž, Hádek – Szikszay (video). ŽK: Dancák, Suchý, Pech – Kučera, Kodad. Diváci: 1933.

Slavia Praha – Baník Ostrava 3:1 (0:0)

Branky: 73. a 79. M. Jurásek, 53. vlastní Kaloč – 58. Fleišman. Rozhodčí: Batík – Nádvorník, Paták – Kocourek (video). ŽK: Douděra, Provod – Kaloč, Cadu. Diváci: 16.130.