5. 6. 2023

Skvělá zpráva z NHL: Adam Růžička povolán z farmy do prvního týmu Calgary Flames!

Calgary Flames povolali slovenského hokejistu Adama Růžičku z farmy do prvního týmu. „Plameny to oznámily ve čtvrtek na svém oficiálním účtu na Twitteru.

Další zápas NHL odehrají Flames v neděli večer, kdy doma přivítají Winnipeg. Zatím není jasné, zda dvaadvacetiletý útočník dostane šanci v sestavě Calgary a v zámořské lize si odbude premiéru, nebo bude během přestávky jen trénovat s prvním týmem.

Růžička debutoval v NHL v minulé sezóně, kdy si ve třech zápasech Flames připsal jednu asistenci. Po letošním tréninkovém kempu ho však kanadský klub poslal do farmářského týmu Stockton Heat v AHL, kde začal sezonu. Začátek sezony byl pro něj fantastický, protože se svými výkony zařadil mezi ofenzivní lídry Stocktonu.

Našel si pevné místo ve středu první lajny a ve 13 zápasech nasbíral 16 bodů (10+6), společně s Jakobem Pelletierem vede bodování týmu. S deseti góly je aktuálně nejlepším střelcem AHL a celkově sedmým nejproduktivnějším hráčem.

V současné době chybí Flames kvůli zranění útočník Brett Ritchie. V prvním týmu za něj na pozici 13. útočníka zaskakoval Walker Duehr, ale klub ho ve středu poslal na farmu do Stocktonu.