22. 6. 2024

Skončí Pešán? TOP 5 možných nástupců!

Smlouva s hokejovým svazem trenérovi České reprezentace Filipu Pešánovi skončí po této sezoně, už nyní se však živě spekuluje, že na únorové olympijské hry do Pekingu povede českou družinu někdo jiný. Proč? Národní mužstvo za sebou táhne nebývalou výsledkovou a herní krizi, v týmu to neklape a platí setrvalý stav špatné nálady

#1 Václav Varaďa (Oceláři Třinec)

Nejlepší trenér v domácí extralize. Třinecké Oceláře dovedl ke dvěma titulům v řadě a míří za třetím. Bývalý drsňák z HL má u hráčů přirozenou autoritu. Je náročný a vyžaduje disciplínu. Dril pod jeho taktovkou by Českému nároďáku prospěl.

#2 Alois Hadamczik (Bez angažmá)

Dlouholetý trenér Českého národního týmu pravidelně vozil placky z velkých šampionátů, z OH 2006 v Turíně přivezl bronz. Na zlato sice nikdy nedosáhl, ale za ta léta je respektovaná persona českého hokeje.

#3 Vladimír Růžička (Litvínov)

Byl to právě legendární „Růža“ kdo dovedl český hokej k dvěma posledním velkým úspěchům a tedy triumfům na MS 2005 a 2010. Nic lepšího za posledních 11 let nepřišlo. Stejně jako v případě Hadamczika…jeho nominaci na svazu těžko někdo schválí.

A ti další dva?