30. 11. 2022

Šílený polský kouč vyhodil hvězdu UFC přes Facebook! Letí i Bryczek! Proč?

Fanouškům dobře známý polský trenér Miroslav Okninski dal před týdnem příspěvek na svůj
Facebook, ve kterém oznámil konec spolupráce s bratry Michalem a Cezarym Oleksiejczuky.

Ti se o jejich vyhození z týmu Akademia Sportów Walki Wilanów dozvěděli právě z tohoto příspěvku. Okninski zanedlouho napsal další, ve kterém vyrazil i bojovníka Oktagonu Roberta Bryczeka.

Tento příspěvek týkající se Roberta, ale později smazal. Cezary Oleksiejczuk táhne šňůru pěti vítězství a v posledním zápase, v druhé největší polské organizaci, FEN porazil Aiguna Akhmedova v titulovém zápase o uvolněný pás
šampiona velterové váhy.

Nikdo nečekal, že pár dní po takovém to triumfu ho vyrazí jeho hlavní trenér. U toho to neskončilo. Klub musí opustit i jeho starší bratr, nadějný zápasník UFC Michal, který naposledy knockoutoval, do té doby neporaženého, Shamila Gamzatova.

Oznámení bylo vcelku strohé a možná i proto na polské scéně zvedlo tolik obočí. “Ode dneška nevedu bratry Oleksiejczukovi. Společně jsme udělali obrovský pokrok. Michal A Czarek jsou skvělí bojovníci. Přeji jim hodně úspěchu.”

Po několika dnech přišlo závěrečné vyjádření Miroslava Okniskeho: “Proč jsem odstoupil od spolupráce s bratry Oleksiejczuky přes info na Facebooku. Mé rozmluvy s Michalem nepřinesly žádné výsledky, nepochopil, že o taktice rozhoduje hlavní trenér. Promiň, jestli jsem tě urazil, ale normální konverzace nefungovaly. Tímto přerušením
spolupráce chci zatřást Michalem, který si myslí, že sežral všechen rozum. Také věřím, že jsem postavil dobré základy, které v budoucnu přinesou bratrům úspěchy.”

Na závěr pak vše shrnul slovy: “Rozvázal jsem spolupráci, protože se nechci v klubu hádat s bojovníky, kteří neposlouchají.” Z prohlášení Okninského je více než jasné, že v jeho týmu panuje jasná hierarchie, které se zřejmě polské hvězdy postavily.

Kontaktovali jsme Roberta Bryczeka a zeptali se na jeho pohled na věc. “Nemám k tomu žádný komentář, protože vůbec netuším, proč trenér ukončil spolupráci se mnou. S bratry Oleksiejczuky se pohádal v rohu na zápase Cezaryho na FENu. Bratři jsou v gymu mými hlavními sparing partnery, tak si asi myslel, že odejdu také. Poté mě smazal ze
seznamu vyloučených bojovníků, ale mé srdce to skutečně zasáhlo.”

Polsko nabízí spoustu kvalitních gymů, jako jsou Ankos MMA, Berserker´s Team, Czerwony Smok nebo domácí klub slavného Jana Blachowicze – WCA Fight Team. Kam povede cesta dua Michal a Cezary?

Instagram did not return a 200.