25. 4. 2024

Serie A: Škriniar vystřelil triumf Interu, Juventus předvedl nevídaný obrat!

V nedělním utkání 21. kola italské Serie A zvítězil AC Milán na hřišti Benátek 3:0. Švédský útočník Zlatan Ibrahimovic poslal domácí do vedení už ve 3. minutě, další dva góly přidal ve druhém poločase Theo Hernandez.

Ibrahimovic vstřelil svůj 80. gól za tým z pěti nejlepších evropských lig. Vyrovnal tak rekord Cristiana Ronalda a spolu s portugalským reprezentantem jsou jedinými dvěma hráči, kterým se to podařilo od roku 2000.

Ronaldo dosáhl tohoto milníku 30. prosince 2021, kdy v dresu Manchesteru United skóroval proti Burnley (3:1).

Domácí dohrávali zápas v deseti lidech, rakouský obránce Michael Svoboda dostal v 59. minutě červenou kartu, když zahrál rukou na brankové čáře. Následný pokutový kop proměnil Hernandez.

Neapol se slovenským záložníkem Stanislavem Lobotkou porazila Sampdorii Janov 1:0. Jedinou branku SSC vstřelil těsně před přestávkou Andrea Petagna.

Lobotka odehrál za Neapol celý zápas. Atalanta Bergamo si vedla velmi dobře, když vyhrála 6:2 na hřišti Udinese.

Bláznivý zápas AS vs Juventus

Zápas mezi AS Řím a Juventusem Turín byl dramatický. Domácí se ve 12. minutě ujali vedení zásluhou Tammyho Abrahama, na což záhy odpověděl Paulo Dybala.

Na začátku druhého poločasu padl další gól, opět do sítě domácích, kteří v 53. minutě přidali třetí a zdálo se, že je o vítězi rozhodnuto.

Manuel Locatelli však nastartoval bleskový obrat „Staré dámy“, hosté během sedmi minut vstřelili tři góly a naplno bodovali i přes vyloučení Matthijse de Ligta.

Škriniar hrdinou Interu

Slovenský reprezentant Milan Škriniar rozhodl o výhře Interu Milán 2:1 nad Laziem Řím v nedělním finále italské Serie A.

Šestadvacetiletý obránce skóroval v 67. minutě hlavičkou po centru Alessandra Bastoniho, což byl jeho třetí ligový gól v sezoně. Inter vede po 21. kole tabulku o bod před AC a má zápas k dobru před svými městskými rivaly.

Za stavu 1:1 si na Bastoniho centr naskočil Škriniar a hlavou poslal míč od břevna do sítě. Vstřelil svůj čtvrtý gól v této sezoně Interu ve všech soutěžích. Stoper odehrál za Nerazzurri celý zápas. Inter potvrdil svou skvělou formu a prodloužil sérii ligových triumfů na osm.

Serie A – 21. kolo:

Inter Miláno – Lazio Rím 2:1 (1:1)
Góly: 30. Bastoni, 67. ŠKRINIAR – 35. Immobile

Hellas Verona – US Salernitana 1919 1:2 (0:1)
Cíle: 63. Lazovič – 29. Djurič, 70. 89. Ilic (Hellas)

AS Rím – Juventus Turín 3:4 (1:1)
Góly: 12. Abraham, 49. Mchitarjan, 54. Pellegrini – 19. Dybala, 71. Locatelli, 75. Kuluševski, 78. De Sciglio, ČK: 82. De Ligt (Juventus)

SSC Neapol – Sampdoria Janov 1:0 (1:0)
Gól: 44. Petagna

Udinese Calcio – Atalanta Bergamo 2:6 (0:3)
Góly: 60. Molina, 89. Beto – 23. a 77. Muriel, 18. Pašalič, 44. Malinovskij, 90. Maehle, 90.+3. Pessina

FC Benátky – AC Milán 0:3 (0:1)
Góly: 3. Ibrahimovič, 49. a 60. Hernandez, ČK: 59. Svoboda (Benátky)