31. 1. 2023

Real i Barca chtějí stejného stopera! Kdo uspěje?

Podle španělského listu El Nacional má Real Madrid zájem o stopera AC Milán Alessia Romagnoliho, který je v pokročilém stádiu jednání s Barcelonou.

Jde o kapitána Alessia Romagnoliho. Kdo bude mít v přetahované navrch a co může nadějnému italskému stoperovi nabídnout?

Barcelona je připravena se letos rozloučit se Samuelem Umtitim a Clementem Lengletem. Vzhledem k tomu, že francouzské duo je pravděpodobně na odchodu z Camp Nou, chtějí Blaugranas posílit své možnosti v obraně.

Svěřenci Xaviho Hernandeze však pracují s omezeným rozpočtem. Z Manchesteru City již získali Ferrana Torrese a zbytek prostředků vyčlenili na podpis útočníka. Proto by se Barcelona mohla poohlédnout po volných hráčích, kteří by posílili její zadní řady.

Proto se jako přestupový cíl objevil kapitán AC Milán Romagnoli. Podle výše zmíněného zdroje mají Katalánci zájem o služby tohoto středního obránce.

Romagnoli sice ještě není volným hráčem, ale v AC Milán mu končí půlroční smlouva. Italský reprezentant se nyní může dohodnout na předčasném ukončení smlouvy se zahraničními kluby.

Podle zprávy chce Barcelona využít Romagnoliho situace v AC Milán a vede s ním pokročilá jednání. Xavi a spol. však čelí konkurenci ze strany úhlavního rivala Realu Madrid, který rovněž usiluje o podpis 26letého hráče.

Šéf Realu Carlo Ancelotti je údajně odhodlán zabránit Romagnolimu v příchodu do Barcelony. Italský taktik dokonce požádal prezidenta Los Blancos Florentina Pereze, aby zájem o obránce zintenzivnil.

Soupeři v La Lize Barcelona a Real Madrid by se nyní mohli zapojit do přestupové tahanice, protože se snaží získat Romagnoliho služby z AC Milán. Uvidíme, zda šéf Los Blancos Ancelotti dokáže svého krajana přesvědčit k přestupu na Bernabeu.

Podle zprávy však Romagnoli v současné době upřednostňuje přesun do Barcelony. O obránce se zajímají také Liverpool a Juventus, ale přednost dává přesunu na Camp Nou.

Romagnoliho agent Mino Raiola údajně navštívil Camp Nou, aby jednal o dohodě. Prezident Barcelony Joan Laporta je údajně optimistický ohledně šancí klubu získat jeho služby.

Real Madrid však stále může doufat, že si Romagnoliho rozmyslí, protože se snaží posílit své možnosti v obraně. Potenciálně by se mohli pokusit předběhnout své rivaly v boji o obránce tím, že tento měsíc nabídnou AC Milán přestupovou částku.

Zdroj: Sportskeeda.com

Instagram did not return a 200.