29. 3. 2024

Senegal srazil Zimbabwe až Maného penaltu v nastavení!

Fotbalisté Senegalu zahájili své tažení na Africkém poháru národů vítězstvím 1:0 nad Zimbabwe. Zápas skupiny B v kamerunském Bafoussamu rozhodl v sedmé minutě prodloužení Sadio Mané z penalty.

Finalisté posledního mistrovství světa v roce 2019, kteří byli před turnajem největšími favority na zlato, se také museli vypořádat s četnými absencemi.

Senegalci postrádali kapitána a obránce Neapole Koulibalyho a dalšího hvězdného brankáře Mendyho z Chelsea FC, kteří měli pozitivní test na koronavirus. Trenér Cissé měl dnes k dispozici pouze 17 z 28 hráčů.

„Lvi z Terangy“, kteří stále čekají na svůj první africký triumf, se dlouho trápili a nevyužili několik dobrých šancí. Až v prodloužení zahrál zimbabwský obránce Madzongwe rukou a útočník Liverpoolu Mané penaltu snadno proměnil.