20. 4. 2024

Šampionát v Kataru má první osmifinalisty: Nizozemce doprovodí nebezpečný Senegal!

Nizozemští fotbalisté na MS zdolali Katar 2:0 a postoupili do osmifinále. Katařané ve skupině nebodovali jako první tým hostitelské země v historii.

V přímém souboji o postup porazil Senegal Ekvádor 2:1 a po dvaceti letech je podruhé v osmifinále. O postupu rozhodl kapitán Koulibaly.

Nizozemsko porazilo Katar 2:0, hostitel na MS skončil bez bodu

Fotbalisté Nizozemska ve třetím utkání na mistrovství světa porazili domácí Katar 2:0 a postoupili do osmifinále z prvního místa skupiny A.

Katařané jako první tým hostitelské země v historii světových šampionátů nezískali na domácím turnaji ani bod.

Favority na stadionu v Chúru poslal do vedení ve 26. minutě Cody Gakpo, v úvodu druhé půle zvýšil Frenkie de Jong.

Svěřenci trenéra Louise van Gaala neprohráli v 18. duelu po sobě.

V sobotním osmifinále Nizozemsko nastoupí proti druhému mužstvu ze skupiny B. Katařané byli už před dnešním duelem bez šance na postup.

Senegal porazil Ekvádor 2:1, rozhodl kapitán Koulibaly

Fotbalisté Senegalu porazili na mistrovství světa v Kataru Ekvádor 2:1 a po dvaceti letech jsou podruhé v osmifinále světového šampionátu.

V zápase skupiny A v Dauhá poslal africký tým do vedení ve 44. minutě Ismaila Sarr z pokutového kopu.

Po změně stran vyrovnal Moisés Calcedo, ale už o dvě minuty později vrátil Senegalu vedení kapitán Kalidou Koulibaly svým prvním gólem v reprezentaci.

Senegalci obsadili v tabulce druhé místo a budou hrát v neděli s vítězem skupiny B, tedy s jedním z trojice Anglie, Írán a USA, kterého určí dnešní večerní zápasy.

Skupina A:

Nizozemsko – Katar 2:0 (1:0)

Branky: 26. Gakpo, 49. F. De Jong. Rozhodčí: Gassama (Gamb.) – Noupue (Kam.), Abúelregal (Eg.) – Džijád (video, Mar.). ŽK: Aké (Nizozemsko). Diváci: 66.784.

Katar: Baršám – Muhammad (85. Chadír), Miguel, Chúchí, A. Hasan, Ahmad – Hajdus (64. Asad), Madibu (64. Búdiaf), Hátim (85. Alaaldín) – Alí (64. Muntarí), Afíf. Trenér: Sánchez.

Nizozemsko: Noppert – Timber, Van Dijk, Aké – Dumfries, De Roon (83. Koopmeiners), F. De Jong (86. Taylor), Blind – Klaassen (66. Berghuis) – Gakpo (83. Weghorst), Depay (66. Janssen). Trenér: Van Gaal.

Ekvádor – Senegal 1:2 (0:1)

Branky: 68. Calcedo – 44. I. Sarr z pen., 70. Koulibaly. Rozhodčí: Turpin – Danos, Gringore – Brisard (video, všichni Fr.). ŽK: I. Gueye (Sen.). Diváci: 44.569.

Ekvádor: Galíndez – Á. Preciado (85. Porozo), Torres, Hincapié, Estupiňán – Gruezo (46. Cifuentes) – Franco (46. Sarmiento), Caicedo – Plata, Estrada (64. Reasco), Valencia. Trenér: Alfaro.

Senegal: É. Mendy – Sabaly, Koulibaly, Diallo, Jakobs – Ciss (74. N. Mendy), P. Gueye – Ndiaye (74. B. Diang), I. Gueye, I. Sarr – Dia (90.+5 P. Cissé). Trenér: A. Cissé.