S obhájcem titulu? Novak Djokovič se objevil na seznamu účastníků Australian Open

Srbský tenista Novak Djokovič by se měl představit na úvodním grandslamovém turnaji sezony Australian Open. Podle agentury AFP ho organizátoři turnaje zařadili na seznam účastníků.

Nejlepší hráč současnosti odmítl potvrdit, zda se nechal očkovat proti koronaviru, což vyvolává otazníky nad tím, zda bude v Austrálii obhajovat titul. V pátek během finále Davisova poháru v Madridu prohlásil, že se to veřejnost brzy dozví. Organizátoři akce již dříve oznámili, že se jí budou moci zúčastnit pouze plně očkovaní hráči.

Djokovičova šance by mohla být ještě výjimkou z očkování ze zdravotních důvodů. Premiér australského státu Victoria, v němž se Melbourne nachází, však veřejně zdůraznil, že výjimku neudělí jen tak někomu.

“Existují určitá pravidla. Zdravotní výjimky nemají sloužit jako mezera v zákoně pro privilegované tenisty. Mají být udělovány pouze ve výjimečných případech, při akutních zdravotních problémech,” uvedl James Merlino podle australského serveru abc.net.au.

Jméno Sereny Williamsové se na seznamu startujících neobjevilo. Američanka tak nebude bojovat o svůj 24. grandslamový titul. Sedminásobná šampionka turnaje prozradila, že po konzultaci se svým lékařským týmem do Austrálie neodcestuje.

“Není to snadné rozhodnutí, ale nejsem na tom zdravotně tak dobře, abych mohl soutěžit. Melbourne je mé oblíbené město, kam se každý rok těším. Fanoušci mi tam budou chybět. Zároveň se těším, až se vrátím na kurty a budu hrát na nejvyšší úrovni,” uvedla čtyřicetiletá Američanka.

Instagram did not return a 200.