25. 4. 2024

Rossoneri zdolali oslabené Římany a jsou bod za rivalem z Interu!

AC Milán porazil v prestižním utkání 20. kola Serie A římské Vlky 3:1. Rossoneri se rychle ujali dvoubrankového vedení, prvnímu gólu z penalty předcházela hloupá hra rukou Tammyho Abrahama a druhý zapříčinil špatnou rozehrávkou obránce Říma Roger Ibañez. K vítězství Milánu pomohla i červená karta Ricka Karsdorpa ze druhé půle.

Fotbalisté AS Řím před vánoční přestávkou neprohráli čtyři soutěžní zápasy v řadě, přičemž v jednom z nich dokázali porazit rozjetou Atalantu 4:1.

José Mourinho by se navíc mohl radovat z návratu svého klenotu Lorenza Pellegriniho do sestavy, který kvůli zranění vynechal celý prosinec. Na druhou stranu AC Milán nedokončil loňský rok v ideální formě. Prohra s Liverpoolem mu zavřela dveře do Evropské ligy a v Serii A ztratil body s Neapolí i Udinese.

Už ve čtvrté minutě vyslal Theo Hernandez krásnou střelu z přímého kopu, která mířila k pravé tyči. Rui Patricio však fantasticky uklidil míč mimo tři tyče. Z brilantního zákroku se však nemohl dlouho radovat, protože videorozhodčí upozornil hlavního rozhodčího, že Abraham při střele křižoval levou rukou, a tak nařídil penaltu.

Olivier Giroud ji bez problémů proměnil. Druhý gól domácích vstřelil Junior Messias, který se dostal k odraženému míči ve vápně a střílel do prázdné branky. Tomu předcházela školácká chyba v Ibañezově rozehrávce.

Ve 40. minutě snížil Abraham, když střelou z bezprostřední blízkosti tečoval nevyvedenou střelu Pellegriniho.

Šest minut po změně stran měl domácí Brahim Díaz na noze další gól, když se zpoza pokutového území opřel do míče a vyslal na branku Římanů střelu, která už padala k horní tyči.

V 60. minutě předvedl Mike Maignan skvělý zákrok a pohotovým skokem k pravé tyče vytěsnil drzý pokus Abrahama. V 74. minutě se Karsdorp dopustil zákroku mimo pokutové území, který rozhodčí ocenil druhou žlutou kartou.

Alessandro Florenzi, který v minulosti dlouhá léta oblékal dres klubu z Věčného města, se z následného přímého kopu trefil pravou tyč.

Osm minut před koncem zápasu rozhodl Rafael Leao ve prospěch Milána, když ho poslal do samostatného úniku Zlatan Ibrahimovič. Mohutný Švéd pak v nastaveném čase neproměnil pokutový kop.

AC Milán tak zahájil nový rok tím nejlepším možným způsobem a připsal si velmi důležité vítězství, po kterém nyní ztrácí na vedoucí Inter pouhý bod. Další ligový zápas odehrají v neděli proti Venezii. Římané se musí připravit na další těžkou zkoušku, když ve stejný den vyzvou Juventus.