22. 6. 2024

Rosický: Kanga byl strašnej d***l ! Do Sparty chce jen vyskautované cizince!

Zdroj: Depositphotos

Nic se neskryje, rozhodně ne v České republice. Slova sportovního řiditele Sparty Tomáše Rosického pronesená během uzavřené debaty s fanoušky vyvolala na sociálních sítích značný rozruch.

„Jestli je Kanga černej, nebo bílej, je mi jedno, hlavní je, že to byl strašnej debil,“ vyjádřil se nečekaně razantně na adresu bývalé kontroverzní opory fotbalové Sparty.

Věčný sabotér Guélor Kanga od začátku rozděloval fanoušky. Gabonec je bezpochyby skvělý fotbalista, na druhou stranu koktavá osobnost s arogantním vystupováním. Když například během jednání o nové smlouvě na Letné zveřejnil na Instagramu rozhovor s Plavšičem, neváhal Spartu řádně pomluvit.

Později nepřekvapilo, když se objevilo podezření, že Kanga se možná jmenuje jinak a má jiný věk, než oficiálně uvádí…

Překvapením však byla ostrá poznámka Tomáše Rosického na adresu Kangy během setkání s fanoušky.

„Výrok nezazněl na žádné tiskové konferenci vysílané v přímém přenosu. Debata při besedě s fanoušky tudíž není tak formální. Musíme však počítat také s tím, že se výroky třeba na sociálních sítích dostanou ven,“ předesílá Ondřej Kasík, ředitel komunikace Sparty.

„Nebudeme dělat žádné ovčáčkoviny, že se nic takového nestalo. Výrok padl přesně tak, jak je popsán,“ říká na rovinu.

„Rád bych ovšem vysvětlil, jak k němu došlo. Jeden z fanoušků se ptal, jestli nám typologicky v kádru nechybějí hráči z Afriky nebo Jižní Ameriky. Tomáš Rosický argumentoval, že cizince nelze brát jen podle dat, ale je třeba vidět je také naživo, podrobně je vyskautovat. A kvůli covidu se v poslední době cesty po světě zastavily,“ líčí Kasík.

„Podle Tomáše je ideální přivádět hráče třeba z Afriky ve věku nějakých 17 let. Aby si nejprve prošli akademií, pak béčkem, aby se zkrátka nejprve aklimatizovali, protože příchod do Evropy je pro ně po všech stránkách velkou životní změnou.“

Když se pak další z fanoušků zeptal jmenovitě na Kangu s postřehem, že už žádný Afričan v áčku Sparty nezbyl, Rosický ho chtěl ujistit, že barva pleti není v klubu rozhodně žádnou překážkou. „Jestli je Kanga černej, nebo bílej, je mi jedno, hlavní je, že to byl strašnej debil,“ řekl Rosický.