Romelu Lukaku: TOP 7 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Urostlý belgický útočník s konžskými předky vyrůstal v chudobě na předměstí Anwerp. Předčasně vyspěl, ligu začal hrát už v šestnácti. A jak to bylo dál?

Ve dvaceti se dostal do milované Chelsea, jenže angažmá mu nevyšlo. Renomé fotbalového gólostroje a tanku si vybudoval později v Evertonu, Manchesteru United a hlavně Interu Milán.

#1 Dětství v chudobě

Romelu Lukaku se narodil v Antverpách do chudé rodiny přistěhovalců z Konga. Do šesti let mu nepřišlo divné, že k jídlu bylo většinou jen mléko s chlebem.

Stávalo se, že doma netekla teplá voda nebo nešla elektřina. „Hrozně jsem chtěl pomáhat. Víceméně jsem si nakázal, že zvládnu být fotbalistou, aby moje děti netrpěly nouzí,“ vyprávěl před lety.

#2 Vědec

Maminka z něj chtěla mít vědce, jenže Romelu měl jiný cíl. Kdo ví, možná by jako student taky uspěl.

#3 Mluví devíti jazyky

Belgický útočník by vás dost možná překvapil svými jazykovými znalostmi. Dokáže si popovídat ve francouzštině, holandštině, angličtině, portugalštině, španělštině a Konžsko-svahilským dialektem. Rozumí neměcky, Ngalsky (jazyk užívaný v severozápadní části Demokratické republiky Kongo, Angole a Středoafrické republice) a dalším jazykům v Belgii.

#4 Kolik mu vlastně je???

ve všech kategoriích vyčníval. Byl vysoký, ramenatý, svalnatý. Většina vrstevníků mu nesahala ani po ramena. Rodiče protihráčů vztekle křičeli na rozhodčí: „Nenechte ho hrát! Zkontrolujte jeho věk! Odkud ten kluk je?“ Romelova matka tak musela při několika příležitostech doložit jeho rodný list, který dokazoval správný věk.

👇 A ty 3 další?

Instagram did not return a 200.