17. 6. 2024

Real si dělá zálusk na hvězdného obránce Liverpoolu! Přivábí ho v létě?

Podle listu Daily Mail má Real Madrid zájem o podpis smlouvy s hvězdným liverpoolským obránce.

Dřívější zprávy naznačovaly, že by Joe Gomez mohl v lednu přestoupit do Aston Villy. Šéf Reds Jurgen Klopp však nedávno zopakoval, že hodlá obránce využít a neplánuje ho v zimním přestupovém období prodat.

Nedávná vlna případů COVID-19 v rámci Premier League by také mohla Liverpool donutit nasadit Gomeze do více zápasů po přelomu roku.

Reds by se místo toho mohli v lednu pokusit prodat Nathaniela Phillipse. Pokud tak učiní, Gomez a Ibrahima Konaté by se mohli stát jejich druhou volbou ve dvojici středních obránců za Virgilem van Dijkem a Joelem Matipem.

Zájem Realu Madrid o Gomeze je rovněž pochopitelný. Los Blancos loni v létě prodali Sergia Ramose a Raphaela Varaneho, ale přivedli pouze jednoho středního obránce v podobě Davida Alaby. V úvahu připadá také Eder Militao, ale klub bude chtít mít v týmu dalšího prvotřídního středního obránce.

Svěřenci Carla Ancelottiho byli v posledních týdnech spojováni s několika hráči. Antonio Rudiger, Jules Kounde, Pau Torres a Matthijs de Ligt jsou údajně považováni za potenciální možnosti Realu Madrid. Rudiger by mohl být z této čtveřice nejjednodušší, protože jeho smlouva v Chelsea vyprší příští léto.

Joe Gomez přišel do Liverpoolu v létě 2015 z Charltonu Athletic. Gomez, kterému tehdy bylo pouhých 18 let. Zranění křížového vazu mu však zničilo první sezonu na Anfieldu.

V následující sezóně utrpěl Angličan další zranění, tentokrát Achillovy šlachy. V důsledku toho nastoupil za Liverpool ve všech soutěžích pouze jedenáctkrát.

Zdálo se, že Gomez konečně prolomil svou smůlu v sezoně 2017-18, když za tým Jurgena Kloppa nastoupil do 31 zápasů ve všech soutěžích. Zranění kotníku, které si vyžádalo operaci, však jeho sezonu opět zkrátilo.

V sezóně 2018-19 Gomez nastoupil do 26 zápasů ve všech soutěžích a vyhrál Ligu mistrů. V historické sezoně Liverpoolu 2019-20 odehrál rekordních 43 utkání a stal se mistrem Anglie.

Problémy se zraněním však udeřily znovu a od začátku sezony 2020-21 má tento hráč, který je cílem Realu Madrid, na kontě pouhých 21 vystoupení za klub. Opakované problémy s kondicí jsou pro Liverpool zdrojem obav, protože neustále kalí Gomezovo působení na Anfieldu.

Zdroj: Sportskeeda.com