20. 4. 2024

Real a Citizens si zajistili postup do osmifinále, Juventus naopak selhal v Izraeli!

Fotbalisté Manchesteru City a Realu Madrid postoupili do jarního play off Ligy mistrů. Naopak italský Juventus se bude nejspíše z milionářské soutěže pakovat.

Manchester City nevyhrál po šesti soutěžních zápasech i vinou neproměněné Mahrizovy penalty z 25. minuty.

O pět minut později byl navíc vyloučen obránce Gómez a favorit se v oslabení střelecky neprosadil.

Pouze na lavičce zůstal kanonýr Haaland, jehož kouč Guardiola pošetřil na nedělní ligový šlágr s Liverpoolem.

„Citizens“ zůstali v čele skupiny G a díky pozdější remíze Dortmundu 1:1 se Sevillou postoupili jako první tým do vyřazovací fáze.

Borussia prohrávala po Nianzouově hlavičce, ještě do poločasu ale srovnal Bellingham.

Devatenáctiletý anglický reprezentant se prosadil i ve čtvrtém utkání milionářské soutěže v sezoně.

Gól ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech Ligy mistrů dali jako teenageři už jen Haaland s kanonýrem PSG Mbappém.

Real měl namále

Šachtar ve Varšavě, kde kvůli ruské vojenské agresi na Ukrajině hraje v Lize mistrů domácí zápasy, vedl takřka celý druhý poločas zásluhou Zubkova.

V páté minutě nastaveného času ale srovnal hlavou stoper Rüdiger a zajistil obhájcům titulu postup.

„Bílý balet“ udržel neporazitelnost v soutěži a blízko je i prvnímu místu.

Na druhou pozici se po triumfu 2:0 na hřišti Celticu Glasgow posunulo Lipsko.

Selhání Juventusu

Maccabi zařídil první body ve skupině H záložník Atzali.

V sedmé minutě se nejprve prosadil hlavou a krátce před pauzou překvapil brankáře Szczesného prudkou střelou na přední tyč.

Juventus neudržel čisté konto v šesti zápasech evropských pohárů v řadě, což se mu stalo naposledy v roce 2013.

Izraelští šampioni se v tabulce dotáhli na dnešního soupeře.

V Parku Princů se body dělily

Oba týmy ztrácejí pět bodů na PSG a Benficu.

Jejich vzájemný duel v Parku princů skončil stejně jako před týdnem v Lisabonu 1:1 a oba celky udržely neporazitelnost v sezoně.

Domácí poslal do vedení z pokutového kopu Mbappé, jenž se 31. gólem stal historicky nejlepším střelcem Pařížanů v Lize mistrů.

Po pauze srovnal rovněž z penalty Joao Mário.

Vyloučení Tomoriho rozhodlo zápas na San Siru

Klíčový moment duelu AC Milán – Chelsea přišel už v 17. minutě.

Bývalý hráč a odchovanec „Blues“ Tomori stáhl ve vápně unikajícího Mounta a byl vyloučen.

Z následné penalty nezaváhal Jorginho a pojistku brzy přidal Aubameyang. „Rossoneri“ podlehli Chelsea i podruhé a propadli se na třetí místo skupiny E.

Ve druhém utkání remizovalo Dinamo Záhřeb 1:1 se Salcburkem, který je druhý.

Fotbalová Liga mistrů – 4. kolo:

Skupina E:

Dinamo Záhřeb – Salcburk 1:1 (1:1)

Branky: 42. Ljubicic – 12. Seiwald. Rozhodčí: Stieler (Něm.).

AC Milán – Chelsea 0:2 (0:2)

Branky: 21. Jorginho z pen., 34. Aubameyang. Rozhodčí: Siebert (Něm.). ČK: 18. Tomori (AC Milán).