21. 2. 2024

První UFC turnaj v roce si podmanil Strickland, který v kleci dominoval Imavovi!

Solidní výkon Seana Stricklanda během první akce UFC Fight Night v roce 2023.

Přerušil svou dvouzápasovou sérii proher, když v hlavním zápase večera UFC Fight Night ve střední váze dominoval na cestě k jednomyslnému vítězství nad Nassourdinem Imavovem.

Rozhodčí v sobotu na UFC Apex v Las Vegas hodnotili zápas 49-46, 49-46 a 48-47 ve prospěch Stricklanda.

Strickland minulý měsíc uzavřel ročník UFC 2022 těsnou prohrou s Jaredem Cannonierem a v sobotu večer vstoupil do oktagonu jako agresor.

Okamžitě ovládl střed klece, přičemž okamžitě sestavil kombinace jedna-dvě.

Do konce pětikolového zápasu Strickland zasadil 113 významných úderů na hlavu oproti 85 Imavovovým, neboť Imavov byl jeho vytrvalým boxem frustrován po dobu 25 minut.

Strickland nastoupil v sobotu do oktagonu jako sedmý zápasník žebříčku střední váhy, takže toto vítězství bylo pravděpodobně klíčové pro zlepšení jeho postavení.

Strickland, který si polepšil na 26-5, se po vítězství označil za „muže společnosti“ a řekl, že bude bojovat s kýmkoli, koho se UFC rozhodne postavit před něj příště. K sobotnímu zápasu nastoupil v krátkém termínu a po necelém měsíci.

„Pokud se někdy dotknu pásu, budu vděčný, bude to úspěch, ale jsem tu kvůli válkám, jsem tu kvůli penězům,“ řekl Strickland v pořadu UFC Fight Night na ESPN+.