16. 4. 2024

Anthony Joshua: TOP 7 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Anthony Joshua je momentálně jednou z největších osobnosti světa sportu. Podívali jsme se na zajímavosti o muži, který ukončil dlouhou éru panování legendárního Vladimíra Klička.

#1 Šachista

Tento anglický boxer si dává velký pozor na svůj mozek a snaží se trénovat paměť a myšlení vždy když má na to prostor. Joshua hodně čte, ať už o boxu nebo o jiných odvětvích.

Také je vášnivým hráčem šachu. „Naučil mě to kamarád. Šachy je podobnou záležitostí jako box. Soupeře rozebíráte po kouscích a zaútočíte. Stále potřebujete být o dva kroky vpřed. „

#2 Hudební vkus

Oblíbený hudební album Anthonyho Joshuu je Get Rich or Die Tryin‘, v překladu Zbohatni nebo zemře pokoušením se. Jeho autorem je americký rapper 50 Cent.

„Když jsme byli mladší, dostávali jsme se do problémů. Pamatuji si, že jsme toto CD poslouchali s mým kamarádem. Byla to naše mentalita – úspěch nebo nic. Soustřeďoval jsem se na nesprávné věci. Nyní věnuji pozornost správnému směru, to je možná důvod, proč jsem úspěšný v boxu.“

#3 Olympijský vítěz

V roce 2012 se Anthony Joshua stal olympijským vítězem v boxu, přičemž zlatou medaili získal na domácí Olympiádě v Londýně. Zajímavostí je fakt, že v té době byl profesionálním boxerem pouhých pět let.

Joshua je neuvěřitelně fyzicky připraven. Potvrdil to i v televizní show Superstars, kde v běhu na 100 metrů předjel britského maratónce Mo Faraha. Stopky se zastavily na čase 11,53 sekundy.

#4 Marihuana

Někomu se může zdát, že Anthony Joshua je světec, který jde vzorem prakticky všem. V posledních letech je skutečně příkladem prvotřídního sportovce se správným mentálním nastavením. Ne vždy ale tomu bylo tak.

V mladém věku tomuto Angličanovi policisté zabavili poměrně velké množství marihuany a hrozilo mu vězení. Nakonec vyvázl s dvanácti měsíci veřejně prospěšných prací. Drogy a špatné chodníčky u Joshuu nahradili tvrdý trénink a odhodlání být nejlepší.

👇 A ty 3 další?