16. 4. 2024

Průvodce Premier League: Míří Rudí ďáblové zpátky na vrchol?

Nakonec to pro Oleho Gunnara Solskjaera a jeho tým nebyla úplně zlá sezona. United skončili na 3.místě, což znamená návrat do Ligy mistrů. Budou úspěšní i tam?

Minulý podzim přitom začal neslavně, ale dlouhé fotbalové jaro United pomohlo. Někteří marodi, včetně Paula Pogby, se dali dohromady a Manchester našel další mladý nevybroušený diamant jménem Mason Greenwood.

Kromě toho se okamžitě po svém lednovém příchodu ze Sportingu Lisabon stal nepostradatelným členem týmu záložník Bruno Fernandes. Úkol pro novou sezonu zní jasně: United se budou chtít vložit do boje o titul.

Plusy ✅

Po konci sira Alexe Fergusona se Manchester United delší dobu hledal, ale teď už má zase špičkový kádr a vypadá to, že Solskjaer našel s hráči společnou řeč. Na to, že měl být původně jen záplatou, si vede skvěle.

Mínusy ⛔

Pověst Davida de Gey poslední dobou utrpěla a množí se hlasy, které volají po spolehlivější brankářské jedničce. Někdy si slabší chvilku vybere i defenzivní linie, kterou vede Harry Maguire.

Přestupy 🔁

Největší událostí je vedle příchodu mladého záložníka Van de Beeka z Ajaxu prodloužení hostování útočníka Ighala z Číny. Naopak hostování Alexise Sáncheze v Interu se změnilo v přestup. Čeká se na velkou golmanskou rošádu? Český juniorský brankář Matěj Kovář nově hostuje ve Swindonu.

Top 3 klíčoví hráči

  1. Bruno Fernandes
  2. Marcus Rashford
  3. Paul Pogba