25. 5. 2024

Průvodce Premier League: Bude Leicester City opět kousat?

Lišky mají za sebou skvělou sezonu. Vždyť 5. místo je nejlepší umístění klubu od památného titulu v roce 2016. Dokáže Leicester povedenou sezonu zopakovat?

Dlouho to vypadalo, že Leicester opět nakoukne do milionářské Ligy mistrů, nepodařilo se, ale i tak šlo o úspěch, za kterým stojí lodivod Brandan Rodgers. Ten na King Power Stadium prodává své letité zkušenosti z Liverpoolu a Chelsea.

Leicester má velmi silnou základní jedenáctku, která skvěle rozjela podzimní část soutěže, jenže na jaře přišla zranění a ukázalo se, že šířka kádru nestačí na boje s nejlepšími.

Koncepční práce je však v Leicesteru znát. Jeden ze strůjců povedené sezona James Maddison prodloužil smlouvu. Je důležité, aby Leicester udržel klíčové hráče, pak může opět přemýšlet na boj o top 4.

Plusy ✅

Vyvážený kádr, který na první pohled nevykazuje zásadní slabinu. Zkušený golman, obránci, kteří se vypracovali v opory, nesmlouvaví Ndidi a Tielemans, kreativní Maddison a střelec Vardy. Pověstná je také rodinná atmosféra v klubu.

Mínusy ⛔

Úzký kádr by mohl znamenat v nové sezoně problémy, protože Leicester bude hrát Evropskou ligu. Je potřeba posílit. Když někdo ze základních pilířů bude z formy, není adekvátní náhrada.

Přestupy 🔁

Na to, že Leicester potřebuje nové tváře, byl dlouho klid po pěšině. Nikdo významný nepřišel, naopak do Chelsea zamířil Ben Chilwell. Nadobro opustil Anglii někdejší polský talent Kapustka (Legia Varšava). Vedení bude muset řešit, kdo v budoucnu nahradí střelce Vardyho, kterému je 33 let.

Top 3 klíčoví hráči

  1. Jamie Vardy
  2. James Maddison
  3. Kasper Schmeichel