17. 6. 2024

Proč se z Messiho stala modla a z Ronalda vyvrhel?

Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo? Otázka, kterou si fotbaloví fanoušci pokládali spoustu let je vyřešena. Po tom co se Lionel Messi dostal na samotný fotbaloví Everest se portugalský střelec ocitl nad dně Mariánského příkopu. Proč tomu ale tak je?

Období, kdy se neustále debatovalo nad tím, kdo že je ten nejlepší fotbalista na světě je u konce.

Dlouhá léta byl nejlepším hráčem Messi, poté převzal samozvanou korunu krále portugalský střelec Cristiano Ronaldo, který dokázal s Realem Madrid neuvěřitelné věci.

Zdroj: Depositphotos

Vyhrál 3 krát za sebou Ligu Mistrů, několikrát ligový pohár, a s Portugalskem dokázal na EURU 2016 zvednout nad hlavu vůbec poprvé v historii země pohár šampionů Evropy.

Messi tohle v té době neměl. Nedokázal vyhrát s reprezentací nic. To se zlomilo v roce 2021, kdy Messi
porazil ve finále Copa América Brazílií 1:0.

To byl moment, kdy se vše otočilo a Messi směřoval, k tomu největšímu úspěchu, který z něho udělal nejlepšího hráče, který kdy žil.

Na mistrovství světa 2022 v Kataru dobyl pro svou milovanou Argentinou vytoužený titul světových šampionů a stal se fotbalově nesmrtelným.

Zdroj: Depositphotos

Pro zbytek světa to znamenalo, že debata o tom, kdo je lepší, Ronaldo nebo Messi skončila. Král je mrtev, nechť žije král.

Z Messiho se stala modla a z Ronalda vyvrhel.

Už od začátku měli oba jasně dané role. Lionel Messi byl spíš ten skromný, milý, příjemný, obyčejný
člověk, kterého bůh obdařil fotbalovým darem.

Za to Ronaldo byl hráč, který si vše co získal vydřel. Ronaldo byl určitě talentovaný ale rozhodně by nedošel tak daleko, nebýt jeho vůle a odhodlání. Místy mohl na společnost působit, jako arogantní, drzý fracek.

Posledním hřebíčkem pro jeho fanoušky byl v té době nepochopitelný přestup do Saúdské
Arábie.

Tehdy Ronaldo odcházel ze svého klubu ve, kterém startoval svou ohromnou kariéru. V Manchesteru United si znepřátelil podle jeho slov spoustu lidí. Cítil se zrazený.

Zdroj: Depositphotos

Další věc, proč lidé mají raději argentinského kouzelníka. Ve své fotbalové kariéře se málokdy stalo, že by se Messi dostal do nějakého skandálu, nebo lidově řečeno průseru.

Ronaldo, šel s citlivými informacemi ven a v rozhovoru s Piersem Morganem zveřejnil věci,
které by se měli vyřešit ideálně v kabině týmu. Ronaldo tak opět myslel spíš na sebe než na tým.

Zvolil odchod z top fotbalu a odešel do místa, kde si nebude muset vydobývat respekt zpět.
V Saúdské Arábií byl a aktuálně stále je fotbal na nižší úrovni než v Evropě.

Motivace tedy nebyla sportovní ale spíš finanční. Stal se hlavní tváří fotbalu v Saúdské Arábií a světe div se, ono to opravdu zafungovalo. Jeho krok následovalo spoustu známých hráčů, a Ronaldovi se tak podařilo udělat ze Saúdské Arábie novou fotbalovou Ameriku.

Lidé ale spíš tento přestup hodnotili negativně.

Lionel Messi udělal podobnou věc. Na konci sezóny 2022/23 odešel z PSG a zamířil přes
Atlantský oceán do Americké MLS.

David Beckham Messiho přivítal s otevřenou náručí a udělal z něj v zemi, která fotbalu v anglické terminologii říká socccer mediální superstar.

Lidé ale reagovali úplně jinak. Messi už ve fotbale dokázal vše a tak si šel poslední roky své kariéry
užít. Ronaldo myslí jen na sebe a na své bankovní konto.

Každý je jiný typ osobnosti, ale spojuje je jedno. Oba dokázali ve fotbalovém světě něco neuvěřitelného. Každý hrdina potřebuje svého záporáka. Bez sebe by ale nedosáhli na tak velké úspěchy.

Pojďme se přenést přes tyto nikdy nekončící spory a poohlédněme se za tím, co jsme vše díky těmto výjimečným hráčům zažili. Taková rivalita se už v našem životě nemusí opakovat.

Kolik pocitů a radosti v nás vyvolávali, když jsme se koukali na jejich vzájemné zápasy ať už u televize nebo přímo na stadionu.