Připíše Buday další výhru? V cestě mu stojí nebezpečný Polák, který uškrtil Cvernu!

Slovák Martin Budaj vstupuje do svého druhého zápasu pod praporem UFC. Jeho soupeř Lukasz Brzeski je třicetiletý rodák z Krakowa, který se v roce 2018 představil i v České republice, kde nastoupil v dnes již zaniklé organizaci XFN.

Na galavečeru XFN 13 porazil Alexandra Cvernu, kterého pomocí škrcení ukončil na začátku druhého kola. Od té doby nasbíral Polák další tři výhry, včetně skalpu bývalého zápasníka UFC Ednalda Oliveiry.

Brzeski se do UFC dostal stejným způsobem jako Martin Budaj, skrz show Dana White’s Contender Series, kde zápasníci bojují o smlouvu s organizací. Brzeski však zápas nevyhrál, za nejasných okolností se mu podařilo zápas s Dylanem Potterem „ukončit” na submisi.

Později se však ukázalo, že soupeř neodklepal a byl plně při vědomí, tudíž byl zápas zastaven neprávem a výsledek boje byl stanoven jako no contest (= bez vítěze). Polský zápasník i přes zmíněné nedorozumnění smlouvu s organizací získal a zápas s Martinej Budajem bude jeho premiérou v UFC.

Původním soupeřem Lukasze Brzeskiho v show Dana White’s Contender Series měl být Američan Lorenzo Hood, který se během přípravy zranil a nastoupil až o několik týdnů později do zápasu s Martinem Budajem. „Bady“ v zápase Lorenza Hooda porazil, a otevřel si tak brány do UFC.

Instagram did not return a 200.