23. 4. 2024

Přijde Barcelona o svůj klenot? Chelsea už poslala nabídku!

Nizozemský fotbalový záložník Frenkie De Jong by mohl přestoupit ze španělského klubu FC Barcelona do týmu úřadujícího vítěze Ligy mistrů – anglické FC Chelsea.

Jak informoval web Daily Mail, představitelé Stamford Bridge již Kataláncům nabídli za přestup přibližně 40 milionů eur.

Podle výše zmíněného zdroje si organizace Camp Nou cení odchovance Ajaxu Amsterdam na přibližně 60 milionů eur, ale pod vlivem ekonomických potíží může v případě čtyřiadvacetiletého hráče přistoupit na nižší odstupné.

De Jong přestoupil do Barcelony z Ajaxu v roce 2019. Katalánce stál 75 milionů eur plus dalších 11 milionů na různých bonusech. Přestože si poměrně rychle vydobyl stabilní místo v základní sestavě, jeho výkony, zejména v důležitých zápasech, byly spíše zklamáním.

Nový trenér Barcelony Xavi Hernández údajně dává přednost sedmnáctiletému Gaviovi před De Jongem a dvacetiletým Nicem Gonzálezem, kterého mnozí považují za velkou budoucnost FCB.

De Jong by se tak mohl v Barceloně brzy stát nadbytečným. Kromě Chelsea situaci kolem něj údajně pozorně sleduje také německý Bayern Mnichov a další anglický klub Manchester City.