23. 7. 2024

Kam s Ramosem? Tohle je řešení, jak by mohl v PSG hrát!

Sergio Ramos konečně odehrál svůj první zápas jako hráč Paris Saint-Germain na Parc des Princes, když ho Mauricio Pochettino přivedl 20 minut před koncem při sobotní výhře PSG 2:0 nad Stade Brestois.

Španělský středopolař se zotavil ze zranění, ale nepodařilo se mu prosadit se do základní sestavy a donutit argentinského trenéra, aby vypustil Marquinhose nebo Presnela Kimpembeho.

„Je tu velká konkurence,“ řekl Pochettino po remíze PSG s Lyonem 1:1. „Doufám, že [Ramos] bude moci hrát i v dalších zápasech. Bylo rozhodnuto, že zatím budeme nastupovat s Marquinhosem a Kimpembem,“ dodal trenér slavného celku.

Francouzský trenér Christian Gourcuff však navrhl jiné řešení, které by mohlo vést k tomu, že Pochettino změní taktiku a posune rozestavení svého týmu.

„Má Ramos kvality na to, aby hrál v tříčlenné obraně?“ zeptal se. Gourcuff řekl deníku Le Parisien.

„Když PSG hraje se dvěma středními obránci, potřebuje hráče s rychlostí, který by týmu poskytl jistotu [při útocích] do protiútoků. Možná, že nasazení Ramose do tříčlenné obrany [je] bezpečnější.“

Připraven na střet s Realem Madrid

Zdá se, že Ramos se již plně zotavil ze svého zranění a soustředí se na přípravu PSG před utkáním posledního 16. kola Ligy mistrů proti Realu Madrid. „Osud je rozmarný,“ řekl Ramos po losu.

„Rád bych si zahrál proti jinému týmu. Víte, jakou náklonnost a lásku chovám k Realu Madrid. Teď musím hájit PSG a udělám vše pro to, abychom postoupili. Je to tým, který na mě vsadil. Za PSG půjdu na smrt.“