21. 2. 2024

Preview Rusko vs Dánsko: Zastaví ruský medvěd dánskou pohádku?

Zítra ráno půjde o reprízu pátečního skupinového duelu. Ten lépe zvládli Rusové, kteří bojovné Dány porazili 2:0 po boji. Napodobí svůj páteční výkon a postoupí do semifinále nebo bude dánská hokejová pohádka mít pokračovaní?

Zprávy z Ruska:

Ruský olympijský výbor prošel rovnou do čtvrtfinále coby vítěz skupiny B, přestože v posledním duelu podlehl 5:6 po prodloužení Česku. Předtím si těsně poradil se Švýcarskem (1:0) i s černým koněm skupiny Dány (2:0). Obě čistá konta si připsal brankář Ivan Fedotov, jenž nechyběl v bráně ani při divoké přestřelce s Čechy.

Svěřenci trenéra Alexeie Zhamnova zatím ukázali pouze jednu slabinu – a tou byla hra v početní nevýhodě proti Čechům. Lze se však domnívat, že mohlo jít o určitou nekoncentrovanost, jelikož tou dobou už měli Rusové jistý postup ze skupiny.

Ruský výběr táhnou hvězdy z KHL jako Nikita Gusev, Anton Slepyšev či Kirill Semjonov.

Zprávy z Dánska:

Národní tým Dánska v Pekingu dál žije opojný sen. Po druhém místě ve skupině si tento debutant na Hrách zajistil postup mezi nejlepších osm v těsné bitvě s Lotyšskem (3:2).

Tým kouče Heinze Ehlerse zápas dobře rozehrál, na začátku druhé třetiny však náhle prohrával 1:2 a vývoj musel otáčet. O to je pro něj konečný výsledek cennější.

Nejlepšími dánskými hráči na turnaji, co se týče zisku bodů, jsou zatím Frederik Storm a Patrick Russel. Hodně se spoléhá i na výkony brankáře Dahma, který je aktuálně pátý nejlepší dle procentuální úspěšnosti zákroků.

Vzájemná historie:

O páteční výhře Rusů (2:0) už byla řeč. Podobně Dánové dopadli i na květnovém MS v Rize, kde prohráli 3:0. Celkem už Dánové Rusům nedali gól už ve třech duelech po sobě.

Predikce:

Přes dosavadní dánské výsledky bookmakeři mnohem více věří Rusům. Sborná měla v první vzájemném utkání výraznou střeleckou převahu, zahodila však také pět přesilovek.