28. 2. 2024

Preview Kanada vs Čína: Jak se javorové listy naladí na čtvrtfinále?

Naposledy se tyto dvě země potkaly v neděli. Zápas mezi Kanadou a Čínou ve skupině však nic dramatického nenabídl, Kanaďané bez problémů vyhráli. Stejný průběh se očekává i v osmifinálové bitvě.

Zprávy z Kanady:

Hokejisté javorového listu odskočili domácímu týmu už v první třetině na rozdíl tří branek a konečné vítězství 5:0 tak působí ještě velmi milosrdně. Předtím si Kanaďané dokázali poradit s Německem 5:1, prohráli zápas s USA 2:4.

Svěřenci trenéra Clauda Juliena, který v minulosti působil u několika celků NHL, si nyní střihnou s domácím výběrem odvetu. A snad ani nelze uvažovat nad tím, že by favorizovaný celek ze Severní Ameriky neměl jít dál.

Kent Johnson a Eric O´Dell jsou zatím nejproduktivnějšími hráči Kanady. Oba mladí hráči zaznamenali čtyři body, když se jim podařilo vstřelit jednu branku a k tomu zaznamenat tři asistence.

Zprávy z Číny:

Čína na turnaji doposud vstřelila dvě branky a obě skončily v síti Německa. Právě s tímto soupeřem byli hokejisté ze země nebeského draka nejblíže bodovému zisku, a to i přestože rychle prohrávali 0:3. S USA prohrála 0:8, s Kanadou 0:5.

V samotném závěru utkání řada naturalizovaných cizinců ukázala svou sílu, když svěřence finského trenéra Toniho Soderholma zamkla v obranném pásmu a hrozila vyrovnáním.

Na bod nakonec tým vedený italským koučem Ivanem Zanattou nedosáhl a do play off tak postoupil z posledního místa. To Číně předurčilo souboj s nejvýše postaveným osmifinalistou – Kanadou. V případě úspěchu by se jednalo o největší překvapení v historii ledního hokeje na olympijských hrách.

Historie a predikce:

Svůj historicky úplně první duel odehrály oba výběry v neděli v již zmíněném utkání 5:0 pro Kanadu. Na řadě je historicky druhé klání.

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že se kurz na Čínu oproti prvnímu utkání ještě zvedl. Kanada je neuvěřitelným favoritem, a nejen v očích bookmakerů se tak hovoří spíše o výši rozdílu ve skóre než o tom, kdo zvítězí.