22. 6. 2024

Preview Chelsea vs Lille: Rozhodnou Blues o postupu už doma?

Osmifinálový los Ligy mistrů proti sobě svedl obhájce trofeje Chelsea a francouzského šampiona Lille FC. Favoritem dvojutkání je bezpochyby klub z Londýna. Otázka před dnešním duelem tedy: Rozhodnou Blues o svém postupu mezi osm nejlepších už doma na Stamford Bridge nebo se bude rozhodovat až ve Francii?

Zprávy z Chelsea:

Chelsea v sobotu prodloužila sérii bez porážky na šest zápasů, když si poradila s Crystal Palace 1:0 (5-1-0). S výkonem svých svěřenců však manažer Thomas Tuchel spokojený nebyl a po nedávném triumfu na MS klubů ho označil za nevýrazný.

Vzhledem k tomu, že proti soupeřům z Francie na domácí půdě v pohárové Evropě prohráli doposud jediné utkání (6-3-1), jsou plni optimismu. A ten jim dodává i fakt, že předchozích pět výher Chelsea v Champions League na vlastní půdě bylo s čistým kontem.

Domácím bude chybět dlouhodobě zraněný Ben Chilwell. Nejistý je start kapitána Azpilicuety či Reece Jamese a Masona Mounta.

Zprávy z Lille:

Přetěžká práce čeká hostující Lille. To navíc tápe v Ligue 1, kde se po nečekaném loňském titulu krčí až na 10. příčce s jedinou výhrou z předchozích čtyř zápasů (1-1-2).

Soupeře z Anglie dokázal francouzský celek v LM nebo Evropské lize skolit jen dvakrát z 12 pokusů (2-3-7) a ani jednou od roku 2010. Jeho vyhlídky tak nejsou úplně nejlepší. Sezona ovšem ztracená není. Případný úspěch v milionářské soutěži by ji zcela jistě dodal potřebný lesk.

Lille bude chtít navázat na tři výhry v základní skupině LM v řadě, které ho katapultovaly do vyřazovacích bojů – včetně klíčových triumfů v Seville a ve Wolfsburgu. Ještě nikdy v historii ale z cizích hřišť v nejprestižnější klubové soutěži tento francouzský celek tři vítězství po sobě nepřivezl.

Navíc se dost možná nebude moci spolehnout ani na pevnou defenzivu, která nulu vzadu neudržela v předcházejících sedmi venkovních duelech v LM (2-0-5). Nejistý je start klíčového záložníka Renata Sancheze, který laboruje se svalovým zraněním.

Vzájemná historie:

Na Lille mají domácí dobré vzpomínky. V roce 2019 ho totiž v obou zápasech skupinové fáze Ligy mistrů porazili 2:1.