20. 4. 2024

Přestoupí nechtěný Vavro do CSKA Moskva?

V úterý byly na programu také dva zápasy Italského poháru. Poslední vítěz, Juventus Turín, si připsal povinnou výhru, když doma porazil Sampdorii Janov 4:1. Lazio Řím se také probojovalo mezi nejlepších osm, ale v zápase s Udinese se trápilo.

Římané potřebovali prodloužení, aby porazili outsidery 1:0. Rozhodující gól vstřelil Ciro Immobile. Ve 115. minutě, kdy Lazio pomýšlelo na udržení vedení, poslal trenér Maurizio Sarri na hřiště slovenského obránce Denise Vávru. Byl to jeho druhý start za římský tým během několika dní.

Připomínáme, že sobotní výkon proti Salernitaně (3:0) byl jeho debutem v sezoně 2021/22. Na první pohled by se mohlo zdát, že dva zápasy v rychlém sledu naznačují, že trenér Sarri začal s Denisem Vavrem opět počítat, ale opak je pravdou. Podle informací z Itálie by Římané chtěli slovenského fotbalistu prodat ještě v tomto přestupovém období.

O služby Denise Vavra se zajímaly španělské kluby Huesca a Valladolid, ale nyní to vypadá, že Vavro půjde opačným směrem. Odchovance MŠK Žilina by rád získal ruský klub CSKA Moskva, který údajně chce Vavra podepsat ve stejném balíku jako nejlepšího útočníka Říma Vedata Muriqiho.

Albánec je také jedním z hráčů, kteří nedostávají prostor od trenéra Maurizia Sarriho. Hráč, za kterého Lazio zaplatilo Fenerbahce téměř 20 milionů eur, odehrál v aktuální ligové sezoně pouhých 208 minut. V této souvislosti dodáváme, že přestupová částka v případě Denise Vávry z Kodaně do Říma se odhaduje na 10,5 milionu eur.