28. 5. 2024

Kdo uspěje v šestibodovém duelu nováčků?

Tento víkend pokračuje program anglické Premier League 23. kolem. Začíná pátečním záchranářským soubojem na Vicarage Road, kde Watford přivítá soupeře z Norwiche.

Kanárci půjdou do zápasu povzbuzeni třetím vítězstvím v sezóně. V minulém kole nečekaně porazili na Carrow Road Everton 2:1 a poskočili z posledního místa tabulky na osmnácté. Hráči Norwiche ztrácejí na sedmnáctý Watford pouhý bod.

Tým ze severního Londýna však zatím odehrál v nejvyšší soutěži o dva zápasy méně kvůli zraněním a covidům. Claudia Ranieriho bude v dnešním nesmírně důležitém utkání trápit početná marodka hráčů. Hráči jako Nicolas Nkoulou, Peter Etebo, Kwadwo Baah a také útočná hvězda Hornets Ismaila Sarr jsou mimo hru. Další tři fotbalisté si opět plní své povinnosti na Africkém poháru národů.

Dean Smith je na tom ve srovnání s Ranierim o něco lépe. Pouze Billy Gilmour, Christoph Zimmermann a Mathias Normann mu v Londýně určitě nepomohou. Nad startem Lukase Ruppa a Andrewa Omobamideleho stále visí otazník.

První zápas sezóny dopadl lépe pro Hornets. Watford vyhrál na Carrow Road 3:1, dvěma góly se blýskl Ismaila Sarr. Norwich City v posledních pěti ligových zápasech nezískal ani bod. Naposledy porazili Watford v roce 2016.

Watford FC – pravděpodobná sestava:
Foster – Femenía, Cathcart, Samir, Kamara – Sissoko, Kayembe, Cleverley – Dennis, King, Pedro.

Norwich City – pravděpodobná sestava:
Gunn – Aarons, Hanley, Gibson, Williams – Sargent, Lees-Melou, Sorensen, Rashica – Pukki, Idah.