15. 7. 2024

Překonal Gáboríkův rekord a řekl si o novou smlouvu: Mladý Rus si vydělá pořádný balík!

Nejlepší nováček uplynulé sezony NHL Kirill Kapriz podepsal s Minnesotou Wild nový pětiletý kontrakt v celkové hodnotě 45 milionů dolarů. Ročně vydělá ruský hokejista 9 milionů.

Jednání o novém kontraktu se natahovalo celé léto a nebylo jisté, zda 24letý levý útočník, který vletěl do NHL jako kometa, bude v zámoří pokračovat. Nakonec se obě strany dohodly dva dny před začátkem kempu. „Jsem nesmírně šťastný. Je to dobré pro mě i pro tým. Nyní už jen chci hrát hokej a být se svými spoluhráči,“ řekl Kaprizov podle nhl.com.

Sedmý ruský vítěz Calderovy trofeje byl s 51 body (27 + 24) v 55 zápasech nejproduktivnějším nováčkem soutěže a byl nejlepším střelcem a nejvíce bodujícím hráčem Wild, které dovedl do play off. 

„Byl jsem v kontaktu se spoluhráči. Všichni mi psali a gratulovali, že jsou šťastní. Psal jsem, že jim děkuji a že se také velmi těším,“ dodal Kapriz. Minnesota začíná přípravný kemp ve čtvrtek, ale Kaprizov asi start nestihne, protože po příchodu z Ruska musí jít do karantény. Novou sezónu startují Wild 15. října proti Anaheimu Ducks.

Byl to dlouhý proces

„Je to velký den pro naši organizaci, jakož i Kirilla osobně. Mít ho zpátky v týmu byla jedna z našich klíčových úkolů před začátkem kempu. Byl to dlouhý proces, co jsme očekávali, ale dopadlo do dobře. Těšíme se z toho,“ dodal generální manažer Wild Bill Guerin.

Kaprizov ovládl statistiky nováčků v počtu gólů, asistencí v přesilovkách (8), jakož i střel na branku (157). Na ledě strávil v průměru 18:18 minuty na zápas, měl úspěšnost střelby 17,2 procenta, dal nejvíce gólů, měl nejvíce asistencí i bodů jako nováček v historii klubu, když překonal rekord Slováka Mariána Gáboríka.