28. 4. 2024

Poprvé na Hodkovičském lesokrosu!

V úterý roku 2022 jsem se poprvé postavil na start Hodkovičského lesokrosu, který probíhá v lesoparku Hodkovičky, kam chodím celý život běhat.

O existenci tohoto závodu jsem se dozvěděl před pár dny. Ve čtvrtek 31.3.2022 jsem si totiž v Krčském lese zaběhl závod ze seriálu Sabzo Memorial Otakara Pachmana na 6km.

Neměl jsem nic naběháno, takže mě závod logicky dodělal, ale pro zajímavost jsem nakoukl do termínové listiny Sabzo a uviděl, že hned v úterý se běží jen 3km kros v mém oblíbeném lesoparku.

Okamžitě jsem zbystřil a začal spřádat plány jak závod zaběhnout lépe než onen čtvrteční Memorial. Přes víkend jsem zregeneroval a v úterý byl pevně rozhodnut závod běžet.

Dopoledne jsem vydával články a odpoledne jsem měl online webinář o nových Google Analytics 4. Webinář jsem nedosledoval do konce, jelikož jsem se musel dostat včas na start.

Z domu to bylo asi 5 minut. Startovné 50 korun jsem si půjčil od mamky, jelikož jsem u sebe neměl hotovost.

Závod se běžel za chladného počasí, teplota 8C, takže kalhoty, mikina, čepice.

Start byl u závory u hřiště. Startovní pole nebylo nikterak početné. Sešlo se nás 39.

Po startu jsem začal vlažně a pohyboval se kolem 10. místa. První kilometr je víceméně z kopce, takže jsem se v sebězích propracoval maličko více dopředu.

Při jednom z nich zřejmě spadl jeden závodník přede mnou a ze závodu odstoupil.

Za prvním kilometrem jsem jsem se začlenil do 4členné skupinky ve které byl P.Štěpánek, J.Urban a vedoucí žena A.Treglerová.

V dlouhém a strmém stoupání z Hodkoviček k altánu jsem se dostal na první místo skupiny, ovšem při náběhu na rovinku a malý trojúhelník mě předběhl P.Štěpánek.

Poslední kilometr jsem běžel za první ženou, kterou jsem při závěrečném stoupání na louku předběhl a už se neohlédl. Bohužel závodník P.Štěpánek byl příliš daleko.

V cíli mi pořadatelé stopli čas 15:23, který stačil na celkové sedmé místo.

Těch 10 minut pěšky domů jsem se vracel s daleko lepším pocitem z výkonu než v případě Memoriálu O.Pachmana.

Večer jsem si pak sám doma vychutnal přenos z první čtvrtfinále Ligy mistrů mezi Manchesterem City a Atléticem Madrid.