2. 5. 2024

Po práci na hokej aneb byl jsem u toho jak Boleslav vyfasovala debakl v derby s Libercem!

Co budu dělat v pátek 27. října až mi v práci skončí šichta? Taková myšlenka se mi honila hlavou v týdnu. Žena má kšeft a sám doma být nechci.

Zapnul jsem tedy svou oblíbenou aplikaci Livesport a začal zjišťovat, zda se někde nehraje nějaký zajímavý sportovní duel.

Po checku extraligového kola bylo jasno. Udělám si výlet na hokej do Mladé Boleslavi. Proč?

Zaprvé je to z Prahy kousek a začátek v 17:30 stíhám.

Zadruhé jsem tam ještě nebyl.

A zatřetí, hraje severské derby s Libercem, takže v očekávání je dobrá kulisa.

Lístek seženu za 300kč na stránkách. Na hlavní tribuně vyprodáno, vypadá to, že kulisa bude dobrá.

V práci to v pátek zalomím už kolem půl čtvrté, abych stihl vlak z Hlavního nádraží. Po kolejích je to sice z Prahy do Mladé Boleslavi dál než busem, ovšem zase jsem se mohl koukat z okýnka.

Hlavní nádraží v Mladé Boleslavi je celkem schované za městem, naštěstí hokejová hala není daleko a procházka na čerstvém vzduchu přijde vhod.

K mladoboleslavské Ško-Energo Aréně se dostanu zhruba půl hodiny před začátkem utkání. Z dálky bych ani nepoznal, že jde o halu.

Plácek před hlavním vchodem je tedy opravdu chuťovka. Betonový plac s miliony děr a jeden stánek na hotdogy s velkou frontou.

Raději jdu dovnitř. Jsem mile překvapen, že v hale se dá stát celý zápas hned u mantinelů a mít souboje přímo u hlavy.

Zaberu místo, koukám na rozbruslení a těším se na začátek.

Bohužel zjištuji, že můj kamarád z dětství a v současnosti bek BK Mladé Boleslavi R.Jeřábek do zápasu nezasáhne. Nevadí, i tak to bude slušná podívaná.

Vystojím si místo kousek od trestné lavice s lepším výhledem na branku s golmanem Mladé Boleslavi. Doufám, že góly budou v první třetině padat tam.

Na svých místech jsou i ultras domácích a plný je i malý sektor hostí v rohu arény.

Utkání začíná a od začátku se hraje v tempu. Šance střídá šanci, ovšem v koncovce jsou přesní pouze hosté z Liberce a do kabin se jde za stavu 0:2.

Sestřih utkání 👇

O pauze se chci občerstvit u stánku s klobásami, ovšem blbec jsem si nevzal hotovost. Od hladu mě zachrání automaty s jídlem, kterých je na stadionu opravdu hodně a v některých jde i platit kartou.

Koupím si rajčatové dupetky, džus a jdu si sednout na tribunu za bránou. Tam mezi sedícími a příliš nefandícími fanoušky strávím zbytek zápasu.

Nálada je dobrá jen v malém, ale plném libereckém sektoru, který jede jeden chorál za druhým.

Druhou třetinu osvěží bitka, při které se publikum probere z letargie. Bohužel to neplatí pro domácí hokejisty. Do šaten se jde za stavu 0:5.

Pro poslední třetí třetinu si v automatu koupím polomáčenky a spíše než hokej začínám pozorovat lidi okolo. Proč jsem přišli, jaký je jejich vztah, co budou dělat až odejdou atd. Melancholická chvilka 😀

Domácí Bruslaři zatím inkasují jeden gól za druhým a skóre na světelné tabuli svítí na konci hrozivým výsledkem 0:8!

Někteří diváci odchází ještě před koncem, ti kdo zůstanou, „odmění“ své oblíbence pískotem. Žádná velká sprcha se však nekoná.

Pro cestu domů jsem zvolil autobus, který jezdí z nedaleké zastávky Sportovní. Lístek mě vyjde na nějakých 90kč a za 35 minut jsme v Praze na Černém Mostě.

Ze svého seznamu navštívených hokejových arén si tak mohu odškrtnout mladoboleslavskou ŠKO Energo arénu.

Výlet jsem si užil, jenom utkání utrpěla průběhem, kdy brzy nebylo o co hrát a rivalita mezi domácímu utras s hosty z Liberce nestačila pořádně zažehnout.