22. 6. 2024

Pirát nebo Kincl? Vémola má o vítězi jasno i o tom, komu bude fandit!

Zdroj: Freepik

Jako historicky první šampion střední váhy organizace Oktagon MMA bude Karlos Vémola pečlivě sledovat souboj o svého nástupce. A jako na potvoru, ani jeden z uchazečů není jeho krevní skupina.

Dlouholeté spory a slovní války vede jak s prozatimním držitelem opasku Samuelem „Pirátem“ Krištofičem, tak i vyzyvatelem Patrikem Kinclem. Jak duel vidí a komu bude fandit a proč?

“Budu určitě fandit Krištofičovi, protože s ním mám něco rozdělaného. Měl jsem s ním původně nastoupit na Štvanici, to se bohužel nestalo a já bych to rád dokončil, takže jsem domluvený s Ondrou Novotným, že první návratový fight bude s Krištofičem, ať se stane cokoliv. Proto mu budu fandit, moc bych si přál, aby měl titul, o který bych s ním pak zápasil na Štvanici. Ale myslím si, že vyhraje Kincl. A jak?

Vzhledem k tomu, že jsem viděl, jak boxoval Pirát a jak Kincl, tak si myslím, že Krištofič bude sázet na svůj postoj, ale tam ho Patrik velice rychle přepere. Pirát si uvědomí, že ani v postoji cesta nevede. Vůbec bych se nedivil, kdyby to skončilo velice rychle nějakou submisí v prvním, nebo druhém kole. Vyhraje Kincl,” vysvětlil Vémola pro iSport.cz.

Zdá se tedy, že i kdyby vyhrál Patrik Kincl, tak odvetu Kincl vs Vémola 2 hned tak neuvidíme. Karlos totiž primárně cílí na Piráta, kterého donedávna označoval za falešného šampiona.

Původně měl totiž na Štvanici s houževnatým Polákem Naruszczkou bojovat on, ale bohužel mu v tom zabránilo zranění.

“Nejsilnější stránkou Kincla je jeho ‚vyčůranost‘. Je dobrej jak v postoji, tak na zemi, má celkem přehled. Není moc silný na tuto váhu, ale to Krištofič taky ne. Oba dva jsou vlastně sedmdesát sedmičky. Ale Kincl je v MMA mnohem déle. Má za sebou iks zkušeností ze světovejch scén. Takže zkušenosti jsou jasně na jeho straně.

Co je ale na Pirátově straně, tak určitě srdce. Pirát má oproti Kinclovi neuvěřitelné srdce. Kincl ho nemá. Pirát má tu touhu být tam až do konce. Nikdy ještě nebyl ukončený. Proti Kozmovi dokazoval až do konce, že se prostě nechtěl vzdát, pořád to zkoušel. Všechna kola šla v jeho neprospěch, ale nevzdal to. Ale Kincl se umí skvěle připravit, takže Pirát nebude těžit třeba z toho, že by Patrikovi docházely síly. To se určitě nestane. Každopádně větší odhodlání, bojovnost, srdce bude mít určitě Pirát. Uvidíme, jak to bude,” rozebral Vémola schopnosti svých rivalů.

Zdroj: isport.cz