30. 11. 2022

Patrik Schick: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Na jeho střeleckou mušku bude spoléhat Česká fotbalová reprezentace ještě nějaký ten pátek. Jeden z nejtalentovanějších tuzemských fotbalistů tohoto tisíciletí se nebál brzy vyrazit do světa a udělal dobře. Kdo měl o jeho služby zájem nebo po boku jaké partnerky žije svůj sen? To vše i více v TOP 10 zajímavých faktech o Patriku Schickovi!

#1 V dětství to chtělo změnu

Když začínal jako mladý klučina uvědomil si později, že ten vesnický fotbal, který hrával nebyl dostatečně dobrý a dva tréninky týdně i zázemí pro jeho růst tomu ničemu nepomáhalo. Rozhodl se tedy společně se svými rodiči pro změnu a v jedenácti letech tedy přestoupil do Sparty Praha s vidinou zkušeností.

#2 Dohady ve Spartě

Když už byl v kategorii U16 něco málo odehrál za Spartu. Navíc už sám věděl jak to ve vedení funguje. Především neměl a stále nemá ve své libosti Jaroslava Hřebíka, který podle jeho slov v jednání často pokulhával. Sám o tom řekl své v obsáhlém rozhovoru s Ondřejem Novotným. Tehdy Schick hrál zápas v Jablonci a jeho mančaft vyhrál 3:0. Samotný Patrik dal dvě branky. Avšak při příjezdu na Strahov mu bylo řečeno ať přijde do video místnosti.

„Viděl jsem, že nejsou moc pozitivně naladění. Pouštěli mi video, jak špatně napadám a používali u toho dost hrubé výrazy. Nejdřív to bylo: co to jako je, ty vole, jak to jako napadáš? Pak mi pan Hašek říkal, že s takhle nastavenou palicí půjdu do sraček. Na ty moje góly neřekli nic, čekal jsem aspoň malou pochvalu, ale nic. Místo toho pustili další fragment a oba na mě spustili, že bych se měl vysrat na fotbal a pověsit kopačky na hřebík. Mohli to říct sice jinak, ale beru to v pohodě. Nicméně když mi zakazovali jet na reprezentační srazy kvůli tomu, že nepresuju, to už mi přišlo trochu moc.“ dodal v pořadu s Ondřejem Novotným Tak určitě.

#3 Dusno v Bohemians

V Česku si vyzkoušel po zkušenostech ve Spartě i krátké hostování v Bohemians Praha 1905. Jenomže tam to ze začátku drhlo. Mnoho lidí ho bralo podle jeho vzhledu i způsobu jakým přišel za uhlazeného fotbalistu, který má plnou kapsu peněz.

Proto hned po příchodu rozvířil emoce v kabině a dal věci do správných kolejí. „Hoši, já beru na Spartě třicet tisíc, a abych nemusel vyjídat rodiče, Bohemka mi doplácí dalších pět.“ uvedl v rozhovoru pro magazín Reportér situaci, která byla rázem díky výroku Patrika jiná.

#4 Manželka je kráska

Svatba jako hrom pro zamilovaného Patrik Schicka se udála 18. července 2020. Za svoji ženu si vzal krásnou Hanu Běhounkovou. Poznali se ještě v době kdy oba chodili na střední školu. Pro bulvár to tehdy byla velká noblesa a zpráva, která se bleskově rozlétla celou Českou republikou. Pro zamilovaný pár zase den, na který se nezapomíná.

#5 Táta

Jejich vztah trval dlouhých 6 let než si řekli své ano. V den svatby však došlo ještě k jednomu velkému odhalení. K veškeré radosti sledujících oznámili, že do jejich rodiny přibude jeden přírustek. Malá Victoria Schicková se narodila v říjnu minulého roku. Zkušený fotbalista si už nějaký ten měsíc se svoji manželkou zažívá štěstí v podobě malé dcerky. Zda budou její kroky vést podobným směrem jako otce se můžeme jenom ptát.

Instagram did not return a 200.