19. 4. 2024

Vladimír Coufal: TOP 7 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Je mu osmadvacet let a po hřištích světoznámé Premier League lítá jako namydlenej blesk. Jeho tempo je vražedné a v současné době se na českého legionáře můžeme podívat jako na nejlepšího pravého obránce co anglická liga s velkou libostí nabízí. Přeci jenom jeho konzistence i chuť jakou dokáže odehrát zápas co zápas ho mezi elitu stoperů určitě řadí. Jméno onoho fotbalisty už všichni dobře znáte. Tohle je 7 faktů o schovaném pokladu ve West Ham United Vladimíru Coufalovi.

#1 Pro Baník nebyl dobrý

Začátek byl v rodných Ludgeřovicích. Jeho rodné město se nacházelo mezi Ostravou a Hlučínem, ale později přišlo nevhod a rozhodl se tedy společně s otcem zamířit do mládeže Baníku.

Tam se jeho charakteru dařilo skvěle, ale po příchodu nového trenéra Vojáčka došlo rychle ke změně názorů. Už v 17 letech jako kdyby se zapomnělo na jeho kapitánskou pásku a zamířil na hostování do Hlučína.

Vedení z Ostravy tehdy brali Vláďu jako malého a slabého fotbalistu. Nakonec se dostal až do 1.B třídy. Tam si odkopal nějaký ten zápas za Bílovec. Pro jeho svědomí rána, ale brzy se vrátil silnější.

#2 Otec kamarádem

V těžkých chvílích našel svoji nejbližší oporu i věrného podporovatele. Coufalův otec na jeho fotbalovou kariéru nezanevřel a zařídil aby byl „vykoupen“ Hlučínem z 1.B třídy pryč.

Najednou se vše změnilo. Z místa se najednou dostal do Opavy a následně po krátkém půl roce do Slovanu Liberec! Tam se jeho putování fotbalovými kluby zastavilo.

Až po šesti letech narazil na připravující Slavii i její pouť v Evropě. Odešel do Prahy za jeho starým známým Jindřichem Trpišovským a započala krásná pohádka. Zbytek už je mezi námi fanoušky fotbalu známá historie.

#3 Fotbalový vzor z Madridu

Každý člověk má svého mentora, který inspiruje a posílá motivaci společně s dobrou náladou. Pokud tedy nejste Marcus Revolta, jenž svých všemocných vzorů nenapočítá na prstech jedné ruky, ale spíše takový oblíbený a usměvavý fotbalista jakým je Vladimír Coufal.

Ten svého boha kopané našel ve španělském Realu Madrid. Jméno jeho oblíbence je Sergio Ramos, který ve svých začátcích také hrával na pozici pravého obránce. Avšak hvězdou se stal ve chvíli, kdy vzal místo hlavního stopera.

#4 Communist Cafu

Po příjezdu do Anglie bylo hodně oplývané téma společně s jeho debutovým zápasem (výhra 3:0) i jeho přezdívka jakou mu budou říkat. Jelikož mnoho hráčů mělo problém s výslovností „Cuf“ nebo „Vladimír“. Rozhodli se ho tedy nazvat „Communist Cafu“. Opravdu ve tvaru Cafu nehledejte doslovný výraz kavárny, ale spíše jméno legendárního brazilského obránce Cafu.

#5 Oblíbený mezi fanoušky

Hned po prvním debutovém zápase za Kladiváře přišla další zapeklitá zkouška. Pozápasový rozhovor v angličtině je někdy pro rodilého Čecha velký problém.

Samotný Coufal si s problémem nelámal hlavu a vysolil dokonalé odpovědi, kterými získal srdce fanoušků už po prvních dnech v Anglii. Jeho styl hry nebo chování na veřejnosti prostě vzala za své a charismatický fotbalista našel své příznivce i mimo Slavii Praha.

#6 Pracovní morálka

Už ze Slavie byl zvyklý společně se Součkem na pořádný drill, který Trpišovský provozoval. Avšak jakým způsobem na sobě stále pracuje i po odchodu je neuvěřitelný.

Samotný trenér Hammers nešetřil chválou a po zápase v FA CUPU s velkou libostí řekl: „Je strašně obtížné vůbec dostat Tomáše a Vladimíra z tréninkového hřiště. Jejich chuť pořád se zlepšovat je obrovská,“

#7 Hlavičky mimo jeho styl

Když se podíváte na styl hry, kterým Cuf disponuje všimnete si, že často nerad chodí do hlavičkových soubojů a radši si zpracuje míč na zemi, než aby šel s jeho výškou 179 centimetrů do často předem prohraného souboje.

Místo toho si spíše zahraje na půdě a často tvoří ze všech hráčů nejvíce přihrávek za zápas. V průměru přihraje klidně i třiadvacet krát. Je tedy při tvorbě útoku základní stavební kámen West Hamu.