28. 3. 2024

Packers po neúspěšném 2 bodovém pokusu Ravens získávají vítězství v divizi

Aaron Rodgers hodil tři touchdowny – čímž vyrovnal Bretta Favreho v kariéře Green Bay – a Packers se stali prvním týmem v této sezóně, který získal divizní titul, a vítězstvím 31:30 nad Baltimorem uzavřeli NFC North.

Ravens v poslední minutě promarnili další velký dvoubodový náskok.

Když Lamar Jackson vypadl s podvrtnutým kotníkem, Tyler Huntley málem dovedl Baltimore (8-6) až k obratu z nepříznivého stavu 31:17. Jeho 8-yardový touchdown 42 sekund před koncem přiblížil Ravens na rozdíl jediného bodu, ale Huntleyho dvoubodová přihrávka nebyla dokončena.

Pro Baltimore to byla třetí prohra v řadě, před dvěma víkendy podlehl Pittsburghu, když v posledních vteřinách neuspěl při dvoubodové konverzi. Ravens se propadli na první místo v severní části AFC, kde se dělí o první místo se Cincinnati.

Baltimore, který v této sezóně sužují zranění – zejména v sekundárním sektoru -, stál před obtížným úkolem, jak zastavit Rodgerse a receivery Green Bay. Ravens si vytvořili dostatečně dlouhý vlastní nájezd, aby udrželi zápas v těsném závěsu, ale Packers měli po poločasové remíze 14:14 míč jako první a využili toho.

Zdálo se, že Baltimore zastavil Green Bay při třetím downu, ale minimální kontakt Kevona Seymoura stačil na vlajku za narušení přihrávky. V následující hře Rodgers našel Aarona Jonese, který zahrál touchdown na 9 yardů.

Ravens pronikli na území Green Bay před dalším zničujícím trestem. Když Baltimore účinně rozehrával míč a chystal se jít na čtvrtou a první akci v červené zóně, dopustil se Ben Cleveland chybného startu. Ravens se spokojili s gólem a Green Bay ujeli 88 yardů a po jedenáctiyardové přihrávce Rodgerse na Marqueze Valdese-Scantlinga se dostali do jedenáctibodového vedení.

Byla to Rodgersova 442. přihrávka, čímž se vyrovnal Favremu. Dosáhl 23 z 31 bodů za 268 yardů. Rodgers během posledních čtyř zápasů hodil 13 touchdownů bez jediného interceptionu a nezdálo se, že by ho zranění prstu na noze jakkoli omezovalo.

Když Ravens prohrávali 31:17, zahájili svůj návrat, když Huntley 4:47 před koncem utkání doběhl pro 3yardový touchdown. Poté získali míč zpět a znovu skórovali.

Huntley hodil 215 yardů a dva touchdowny v prvním poločase Marku Andrewsovi. První z nich, díky němuž Baltimore vedl 7:0, byl prvním po osmi týdnech, kdy Ravens skórovali v úvodní čtvrtině.

Ve druhé čtvrtině vedl Baltimore po 9yardové přihrávce na Andrewse 14:7, ale Rodgers odpověděl 3yardovou přihrávkou na Davanteho Adamse.

Andrews měl 10 úlovků za 136 yardů a dvě TD.