4. 12. 2022

NFL vyžaduje od hráčů třetí dávku, liga zaznamenala rekordní počet pozitivních případů

Liga zámořského amerického fotbalu NFL v pondělí zjistila 37 pozitivních případů koronaviru. Je to nejvyšší počet od začátku pandemie.

U jednoho člena fotbalového týmu Washingtonu se také poprvé v lize vyskytla varianta omicron. Zaměstnanec franšízy nebyl v kontaktu s hráči, trenéry ani zaměstnanci, kteří přicházejí do styku s týmem.

Vzhledem k nárůstu pozitivních případů NFL požaduje od plně očkovaných osob do 27. prosince další dávku vakcíny. Osoby, které k tomuto datu nedosáhly minimální doby od posledního očkování, musí do 14 dnů od tohoto data podstoupit třetí (nebo druhou) dávku.

K 17. listopadu byla v lize proočkovanost hráčů 94 % a v ostatních týmech téměř 100 %. Podle pravidel NFL musí neočkovaní v případě pozitivního testu podstoupit desetidenní karanténu; na soupisku se mohou vrátit, až když jsou bez příznaků. U očkovaných osob se vyžaduje, aby během 24 hodin byly dva PCR testy negativní a aby byly po dobu 48 hodin bez příznaků.

Minulý měsíc vedení ligy nařídilo týdenní povinné nošení roušky bez ohledu na stav očkování a dvě kola testování po Dni díkůvzdání. Na základě zhoršující se situace v zemi následně opatření zpřísnila. Informaci přinesla agentura AFP.

Instagram did not return a 200.