21. 6. 2024

Ortiz se šel omluvit, Mayweather ho poslal k zemi a obhájil titul!

Zdroj: Depositphotos

V září 2011 vznikl ve světě boxu obrovský skandál, když se odehrál závěr zápasu o titul světového šampiona organizace WBC mezi Floydem Mayweatherem a Victorem Ortizem.

Duel dvou Američanů skončil šokujícím knockoutem. Ortiz nejprve nepoctivě zasáhl Mayweathera do hlavou a rozhodčí mu za to odebral bod.

Nicméně to nebylo nic ve srovnání s tím, jakou odplatu mu Mayweather připravil.

Mayweather, který tou dobou neboxoval více než rok a přitahoval pozornost kvůli obviněním z domácího násilí, je mnohonásobným světovým šampiónem.

Avšak poté, co získal poslední titul, místo potlesku se dočkal bučení.

Tehdy čtyřiatřicetiletý boxer zůstal neporažen, ale jeho 42. vítězství, z toho 26. knockoutem, přišlo za kontroverzních okolností. Rozhodující rány zasadil ve chvíli, kdy jeho soupeř nebyl připraven bojovat.

Poté, co Ortiz vyjádřil Mayweatherovi omluvu a objal ho, Mayweather využil okamžiku nepozornosti a dvěma rychlými údery jej poslal nepřipraveného k zemi, než se soupeř stačil připravit na další boj.

„Boj již začal, protože jsme se dotkli rukavic,“ obhajoval se Mayweather, který se hlasitě radoval a urážel novináře, kteří ho na tento okamžik ještě v ringu dotazovali.

Ortiz s tím nesouhlasil. „Čekal jsem na pokyn rozhodčího, ale náhle jsem dostal ránu a ležel jsem,“ popisoval své poslední vzpomínky na zápas.