28. 4. 2024

Historické ponížení aneb jak Teplice v Edenu zpráskali domácí Slavii 0:7!

Zdroj: Freepik

Byl 19. srpen roku 2013, když Slavie zažila nejničivější zápas své stoleté historie, když v dohrávce pátého ligového kola prohráli s Teplicemi 0:7.

Do té doby se za nejvyšší prohry považovaly výsledky 1:7 s Baníkem Ostrava (1954) a Slovanem Nitra (1959/60).

„Je to obrovská ostuda, hrůza, děs. Nedovedu si vysvětlit, proč k tomu došlo,“ hlesl tehdy trenér sešívaných Michal Petrouš.

Teplice vedly od jedenácté minuty, kdy po rohu domácí obrana neuhlídala Táborského, a ten hlavou trkl míč z Krobova centru. 0:1. Brankář Černý zasahoval pozdě, až za čárou.

Sparťanský odchovanec Krob nahrál i na druhý gól, jenže tentokrát chybovali nejen bránící hráči, ale také rozhodčí, kteří přehlédli ofsajd. Jablonský si zaběhl za obranu ještě před Krobovou rozehrávkou, gól však platil. 0:2.

Na přestávku doprovodil domácí hráče do šaten pískot nespokojených diváků. Publikum netušilo, že bude ještě mnohem hůř.

Třetí gól přinesla Bortelova hrubka. 0:3. Potom neudržel nervy Kisel, začal se hádat s rozhodčím a odsoudil tak Slavii ke hře v oslabení.

Teplice si hru v početní převaze užily. Matula přidal gól z další standardní situace. 0:4. Mahmutovič pak proměnil dva brejky 0:5 a 0:6.

Když pak obránci úplně vypustili akci v závěrečné minutě, přidal Ljevakovič ještě sedmý gól. 0:7.

„V tuhle chvíli je to asi nejhorší den v mém fotbalovém životě,“ řekl v rozhovoru brankářský veterán Radek Černý.

O měsíc později přišel další domácí debakl s Mladou Boleslaví 0:4 po které trenér Petrouš sám rezignoval. Slavia pak sezonu 2013/14 zakončila na 13.místě a jen o bod nesestoupila.