Očkování nezabralo: Rozehrávač Minnesota Vikings je v nemocnici s těžkým průběhem!

MINNEAPOLIS, MN - OCTOBER 03: Dakota Dozier #78 of the Minnesota Vikings stands on the sideline in the fourth quarter of the game against the Cleveland Browns at U.S. Bank Stadium on October 3, 2021 in Minneapolis, Minnesota. (Photo by Stephen Maturen/Getty Images)

Hráč NFL Dakota Dozier se ocitl v nemocnici s těžkým průběhem onemocnění COVID-19. Rozehrávače týmu NFL Minnesota Vikings, který je očkován, hospitalizovali s vážnými dýchacími problémy.

Podle trenéra Vikings Mikea Zimmera je Dozier ve stabilizovaném stavu, ale zůstává nadále v nemocnici. Jeho klub jej ještě minulý týden v pátek zařadil na covidovou listinu. Na ní jsou momentálně i kouč Zimmer a dalších 29 členů organizace. 

„Jsou to vážné věci. Celkem 29 osob včetně mě se podrobuje testům, neboť jsme byli vyhodnoceni jako rizikové kontakty,“ uvedl pro ESPN Zimmer. Doziera trápily respirační problémy už čtyři dny před tím, než ho museli hospitalizovat: „Dostal COVID-19. Nejsem lékař, ale má něco jako zápal plic. Velmi těžko se mu dýchalo.“

Vikings mají na covidové listině momentálně pět hráčů včetně opor Garretta Bradburyho a Harrisona Smithe. Třicetiletý Dozier působí v Minnesotě od roku 2019, dříve hrál v NFL i za New York Jets (2014–2018). 

Pandemická situace v Minnesotě se rapidně zhoršuje, jen ve středu přibylo ve státě 5277 pozitivních případů a 43 obětí, informovala agentura AP.