28. 5. 2024

Nový trenér Barcy Koeman promluvil! Co si myslí o Messim?

Trenér Ronald Koeman zdůraznil, že v FC Barcelona má dobré vztahy s argentinským fotbalistou Lionelem Messim. Zareagoval tím na nedělní interview periodika El Pais s bývalým kormidelníkem španělského klubu Quiquem Setienom, podle kterého je náročné koučovat Messiho.

Holandský trenér se svého hvězdného svěřence zastal na úterní tiskové konferenci před středečním domácím setkáním Ligy mistrů s Dynamem Kyjev.

„Respektuji každého názor, ale mohu k tomu říci jen tolik, že Messi je velmi, velmi dobrý hráč, nejlepší na světě. Vnímám jeho ambicióznost i osobnost, ale nepatří k fotbalistům, s nimiž bych měl problém. Nesouhlasím se Setiénom, respektuji však jeho názor a jeho zkušenosti. Trenéři mají různé přístupy, pro mě je Messi kapitán a komunikuji s ním každý týden o záležitostech na hřišti i v kabině,“ citovala Koemana agentura AFP.

Bývalý trenér Blaugranas Setién se totiž nechal nedávno slyšet, že je velmi těžké koučovat Messiho. O tom, že jejich vztahy nebyly zrovna ideální se mluvilo během celého Setiénova půlročního angažmá na Camp Nou.

Nyní se zdá, že Ronald Koeman dokáže s největší hvězdou klubu vycházet o něco lépe. Přeci jenom, Koeman je bývalá hráčská klubová legenda. Setiéen do Barcelony dorazil jako téměř neznámý trenér, jehož největší trenérskou výzvou do té doby byla Betis Sevilla.