9. 12. 2022

Nový trenér Barcy Koeman promluvil! Co si myslí o Messim?

Trenér Ronald Koeman zdůraznil, že v FC Barcelona má dobré vztahy s argentinským fotbalistou Lionelem Messim. Zareagoval tím na nedělní interview periodika El Pais s bývalým kormidelníkem španělského klubu Quiquem Setienom, podle kterého je náročné koučovat Messiho.

Holandský trenér se svého hvězdného svěřence zastal na úterní tiskové konferenci před středečním domácím setkáním Ligy mistrů s Dynamem Kyjev.

„Respektuji každého názor, ale mohu k tomu říci jen tolik, že Messi je velmi, velmi dobrý hráč, nejlepší na světě. Vnímám jeho ambicióznost i osobnost, ale nepatří k fotbalistům, s nimiž bych měl problém. Nesouhlasím se Setiénom, respektuji však jeho názor a jeho zkušenosti. Trenéři mají různé přístupy, pro mě je Messi kapitán a komunikuji s ním každý týden o záležitostech na hřišti i v kabině,“ citovala Koemana agentura AFP.

Bývalý trenér Blaugranas Setién se totiž nechal nedávno slyšet, že je velmi těžké koučovat Messiho. O tom, že jejich vztahy nebyly zrovna ideální se mluvilo během celého Setiénova půlročního angažmá na Camp Nou.

Nyní se zdá, že Ronald Koeman dokáže s největší hvězdou klubu vycházet o něco lépe. Přeci jenom, Koeman je bývalá hráčská klubová legenda. Setiéen do Barcelony dorazil jako téměř neznámý trenér, jehož největší trenérskou výzvou do té doby byla Betis Sevilla.

Instagram did not return a 200.