23. 4. 2024

Je těžké trénovat Messiho, přiznal Setién. Kdo jsem já, abych ho měnil

Quique Setién po svém padáku z týmu Barcelony promluvil o tom, jaké náročné je trénovat možná největší hvězdu světového fotbalu Lionela Messiho.

Quique Setién převzal Barcelonu v lednu poté, co klub uvolnil Ernesta Valverdeho.

Na lavičce Katalánců vydržel jen něco víc než šest měsíců. Skončil po hanebné čtvrtfinálové porážce 2:8 v Lize mistrů s Bayernem Mnichov.

V rozhovoru s bývalým španělským reprezentačním trenérem Vicentem del Bosquem pro El Pais Setién prozradil, že je velmi těžké trénovat Lionela Messiho.

„Myslím si, že Messi je nejlepším hráčem všech dob. Byla tu řada hráčů, kteří byli také skvělí, ovšem jeho kontinuita je výjimečná a proto se k němu nikdo ani nepřibližuje,” má jasno Setién o svém bývalém hráči.

„Lea je těžké trénovat. Kdo jsem já, abych ho měnil! Existuje i jiná stránka kromě hráčské a tu je mnohem obtížnější zvládnout. Podstatně více obtížné. Je to něco, co je vlastní mnohým sportovcům a co je vidět v dokumentu Michaela Jordana The Last Dance. Vidíte věci, které neočekáváte.“

„Je velmi zdrženlivý, ale nutí tě vidět věci, které chce. Neříká mnoho, „vzpomínal Setién na spolupráci s hvězdným Argentincem.

I když je jistě snem mnoha trenéry vést během své kariéry fotbalového génia jakým je Lionel Messi, podle slov Setiéna se zdá, že to není úplně jednoduché.

Během Setiénova angažmá u Blaugranas se psalo, že má právě s Messim problémy. U hvězdného Argentince si zkrátka nedokázal zjednat respekt. Messi potřebuje autoritu, trenéra se zkušenostmi a vizí.