28. 5. 2024

Niklas Stolze: Titul v Oktagonu? Nikdo není lepší než já!

Niklas Stolze patří, ve svých 27 letech, mezi největší naděje německého MMA. Jeho profesionální skóre čítá 12 výher a pouze 3 porážky. Aktuálně je na vlně 4 vítězství. Domácí fanoušci se s ním poprvé setkali na pražské Štvanici, kde v krvavém zápase ukončil Jana Janku ve druhém kole na škrcení. Teď se vrací do Oktagonu. V Ostravě se střetne s Gáborem Borárošem, vítězem první série Oktagon výzvy.

1⃣ Ahoj Niklasi, Evropu právě sužuje vir Covid-19. Německo patří mezi nejvíce postižené státy. Jak moc to ovlivňuje tvou přípravu na nadcházející zápas?

🗣Zdravím, právě teď nejsem ve stoprocentní přípravě. Běhám, boxuji do pytle a posiluji, ale není pořádný trénink. U nás nejsou dovolené žádné aktivity ve skupinách. Je to těžké, ale překonáme to.

2⃣ Česká vláda zakázala všechny společenské i sportovní akce. Jak ses cítil, když ses dozvěděl, že se turnaj odkládá?

🗣Bylo to hodně těžké, hodně emocionální, protože jsem trénoval každý den až na krev. Investoval jsem do přípravy spoustu času a peněz. Nemám tušení, kdy tahle sr*čka skončí, ale bude hrozně těžké znova dosáhnout toho levelu, ve kterém jsem byl. Jsem stále velmi sebevědomý, ale uvědomuji si, že tohle hodně ovlivní mou kariéru.

3⃣ Měl jsi zápasit proti slovenské hvězdě Gáboru Borárošovi. Co si myslíš o svém soupeři a jeho dovednostech ?

🗣Je dobrý ve všech aspektech. Vypadá hodně silně. Těším se až konečně pocítím, jakou sílu opravdu má. Podle mě je až moc muskulaturní. Má dobré takedowny (strh na zem) a ground and pound (dobíjení na
zemi). Každého soupeře beru velmi seriózně a jsem šťastný, že můžu bojovat právě s ním.

4⃣ Aktuálně jsi šestým bojovníkem v žebříčku Oktagonu ( do 77 kg). V případě, že Gábora porazíš, kdo bude další ?

🗣Určitě titulový zápas. Nikdo není lepší než já.

5⃣ Podívejme se do budoucnosti. Kolik výher myslíš, že tě dělí od nějaké světové organizace jako UFC, Bellator, PFL atd ?

🗣To opravu nevím. MMA je šílené. Někdy stačí mít dobrý instagram a dostaneš pozornost. Už léta bojuji proti top bojovníkům z celého světa, takže nevím. První Oktagon, potom budoucnost.

6⃣ Je známo, že jsi dříve trénoval v SBG Ireland. Zařazuješ SBG stále do svého předzápasového kempu ? (pozn. red. SBG = Straight Blast Gym, domovský gym Conora McGregora)

🗣S Johnem (Kavanaghem, hlavní trenér) máme dobrý vztah a jsme v kontaktu. Posledních pár měsíců jsem, ale pracoval na mém gymu s trenérem v Magdeburgu. Byl jsem hodně zaneprázdněný a nemohl jsem si dovolit žádný trénink v Irsku. Ale pro mě je to stále nejlepší gym na světě s nejlepšími trenéry na světě.

7⃣ A co je tak unikátního na SBG ?

🗣SBG je unikátní protože je to SBG (směje se).

8⃣ Děkuji ti za tvůj čas. Chtěl bys něco vzkázat fanouškům ?

🗣Sledujte můj zápas proti Gáborovi,až tenhle podělaný virus skončí. Zůstaňte zdraví Česko a Slovensko !