22. 6. 2024

Ngannou a UFC jsou na kordy! Bude soud?

Šampion těžké výhy Francis Ngannou se včera po úspěšné obhajobě titul objevil v pořadu novináře Ariela Helwaniho a podal celkem šokující výpověď co se to děje mezi ním a organizací.

Jeho týmu údajně při cestě do haly přišel email od UFC, že se s nimi bude soudit za porušení smlouvy. Důvodem má být to, že jednali s  s Nakisou Bidarianem, což je promotér Jakea Paula.

Najednou dává smysl, proč šéf organizace Dana White nepředával Francisovi po zápase šampionský opasek a proč se ani neobjevil na poturnajové tiskové konferenci.

Zápas se Cirylem Ganem byl sice poslední ve smlouvě Francise, ovšem tím, že vyhrál a zůstal šampionem, aktivoval klauzuli, podle které musí s UFC vydržet ještě rok a nebo odzápasit 3 duely. Až poté může jednat s dalšími promotéry a podobně, jinak mu právě hrozí pokuta.

Sám Ngannou, který do zápasu s Ganem nastupoval se zraněným kolenem, k tomu řekl: “UFC klidně nechá bojovníka 10,11 měsíců stát, aby mu došly peníze. Oni vědí, že ti peníze dojdou, protože dobře vědí, kolik vyděláváš a že s tím daleko nedojdeš. To je jejich způsob, jak tě donutit k dalšímu podpisu.”

On sám údajně nemá problém rok stát a momentálně to bohužel vypadá i jako nejpravděpodobnější scénář.