30. 11. 2022

Neymar: TOP 10 zajímavých faktů, které jste nevěděli

Nejdražší hráč historie světového fotbalu, herec, brazilská ikona, slaboch či nejlepší dribler. Všechny tyto i jiné ostatní přezdívky nese útočník Neymar. Magazín Fórum Sport představuje desítku zajímavých faktů o jeho životě i kariéře, o kterých jste možná nikdy neslyšeli.

#1 Testy v Realu Madrid

Seznam náčínáme faktem, který je ve fotbalovém světě poměrně známý, ale jen málokdy se zmiňuje důvod, proč nakonec k přestupu nedošlo. Brazilský rychlík s neuvěřitelnou technikou přišel do akademie Santosu ještě v roce 2003, kdy mu bylo 11 let.

Jeho progres však nabral rychlé tempo a už o tři roky později se o něj zajímalo několik celků z Evropy na čele s Realem Madrid. Mladý chlapec byl blízko transferu, o kterém sní snad každý fotbalista, ale brazilský Santos měl v té době mladíkově rodině nabídnout zajímavou finanční kompenzaci, aby chlapec zůstal v mateřském klubu.

#2 Petice

Když trenér Dunga skládal v roce 2010 nominaci Brazílie na Mistrovství světa v Jižní Africe, celý národ očekával, že při útočnících se objeví i jméno tehdy jen 19letého mladíka. Neymar se nakonec na turnaj nepodíval, a to i přesto, že za jeho nominaci orodovali velikáni jako Pelé či Romário a petici za jeho nominaci podepsalo až 14 000 lidí.

Mladého fotbalistu to však nijak extra neovlivnilo a pokračoval v střílení gólů, za což si v letech 2011 i 2012 vysloužil cenu za Nejlepšího Jihoamerického hráče roku.

#3 Otcem v mladém věku

Pokud je Neymar v přítomnosti malého chlapce s blonďatými vlasy, nejde o fanouška či rodinného příslušníka, ale o jeho syna. Davi Lucca se narodil v době, kdy měl aktuálně nejdražší fotbalista světa teprve 19 let.

V médiích se uvádí, že matkou malého chlapce je jistá Carolina Dantasová, ale zároveň jsou k dispozici i zdroje, které uvádějí, že matka Neymarova syna je utajena kvůli její ochraně. Nuže, pravdu ví asi jen samotný Neymar.

#4 Marketingový král

Neymar si podmanil evropské trávníky až v Barceloně, ale prostřednictvím médií byl velmi známou mladou ikonou po celém světě ještě ve službách Santosu. Videa s jeho neuvěřitelnými kličkami či brankami vícekrát obletěly internet rychlostí světla a každá společnost si chtěla mladou superhvězdu podchytit.

I proto ho známý magazín SportPro označil za nejsilnějšího sportovce ve světě reklamy a marketingu na roky 2012 i 2013. Neymar v té době předběhl i Messiho, Ronalda či Usiana Bolta. Navíc v březnu 2013 se objevil na titulní straně magazínu Time, nic zvláštního až na fakt, že dosud je jediným brazilským sportovcem, který se dostal na titulku světoznámého magazínu.

#5 Nejblíže byl West Hamu

O brazilský klenot se stejně jako Real či Barcelona bili i desítky jiných klubů. Ironií je, že dokonce blíže než Real Madrid se dostal i anglický West Ham.

V roce 2010 nabídli „The Hammers“ za služby talentovaného křídelníka 15 milionů eur, což nejprve vedení Santosu zvažovalo, ale později nabídku odmítli. Tím se otevřely dveře londýnské Chelsea, jejíž zástupci jednali s brazilským klubem hned po West Hamu.

👇 A těch 5 dalších?

Instagram did not return a 200.