29. 1. 2023

Německá média po vyřazení zuří: Debakl, ostuda, fotbalový trpaslík!

Zdroj: Depositphotos

Německo jako celek zřejmě doufalo, že se v pátek probudí ze zlého snu, ale noční můra stále pokračuje. Němečtí fotbalisté po čtyřech letech opět nepostoupili ze skupiny mistrovství světa.

Nezachránila je ani výhra 4:2 nad Kostarikou. Média nyní nešetří kritikou. Nazývají zemi fotbalovou průměrností a mluví o trapném debaklu.

Pořadí v tabulce skupiny E se šestkrát změnilo, ale vítězství Japonska 2:1 nad Španělskem znamenalo postup obou týmů.

Ačkoli se stále spekuluje o kontroverzním druhém gólu Japonska, nic to nemění na tom, že Německo už není tou zářivou hvězdou, kterou bývalo.

„Jak trapné! Jsme venku!“ píše deník Bild. „Hořká bilance: ostudná prohra s Japonskem, dobrá remíza se Španělskem a nejistá výhra nad Kostarikou. Je to škoda“, nehledá Bild výmluvy.

Po mistrovství světa 2018 v Rusku, kde se jim také nepodařilo postoupit ze skupiny, si Němci mysleli, že horší už to být nemůže.

„Je za to zodpovědných mnoho lidí – od trenéra Hanse Flicka přes sportovního ředitele fotbalového svazu Olivera Bierhoffa až po generálního ředitele Bernda Neuendorfa,“ hledání online magazín Kicker viníky.

„Německý národní tým začínal s ambicemi na titul, nyní je mezinárodnímu publiku pro smích,“ píše sport.de.

„Pohádka o „turnajovém týmu“ je jednou provždy pryč. Sny o pátém titulu se nad beduínským stadionem Al-Khor rozplynuly.“

„Tahle arogance musí skončit,“ říká televize Das Erste.

„Držet se jí i na EURO 2024 jen proto, že se turnaj hraje doma, by byla chyba,“ pokračuje. Německo už podle médií není velkým fotbalovým národem.

„Z německého výběru na mezinárodní úrovni se stává čím dál větší trpaslík,“ uvedl Bild.

Němci budou chtít na domácím mistrovství Evropy určitě bodovat.

„Trenér Flick musí najít a nasadit spolehlivého gólmana, zásadně stabilizovat obrannou čtyřku a zajistit, aby tým pokaždé nezkolaboval, když se jeden z mála světových hráčů jako Gündogan vůbec neprosadí,“ domnívá se týdeník Der Spiegel.

„Nesplněná mise na Světovém poháru. Německému národnímu týmu se na turnaji v Kataru nedařilo mnoho věcí – na hřišti i mimo něj. Tato zimní noční můra bude ještě dlouho pokračovat,“ hodnotí Süddeutsche Zeitung.

Das Erste se zmiňuje také o skandálu s duhovými páskami na rukávech a o tichém protestu německých fotbalistů se zakrytými ústy.

„Rozruch rozhodně nepřispěl k dobrému výsledku. Ale připsat významný příspěvek k porážce je absurdní“, – vysílání uvádí.

Instagram did not return a 200.