3. 5. 2024

Největší bitka v Extralize? Ve Zlíně bylo v zápase se Spartou uděleno 439 trestných minut!

Když na sebe 31. ledna roku 2010 narazily týmy Zlína a Sparty, nikdo nepředpokládal, že by se tento běžný duel měl zapsat do historie Extraligy.

Rozhodčí v tomto utkání rozdali rekordních 439 trestných minut, místo hokejové bašty byli fanoušci ve zlínské aréně svědky nevídané komedie. Souboj odvěkých rivalů začali lépe domácí, kteří už v patnácté minutě vedli o dvě branky. A poté to celé začalo…

V patnácté minutě srazil nepřipraveného sparťanského obránce Hromase zlínský rodák Roman Vlach, což odstartovalo tu největší bitku v dějinách českého hokeje.

Následovaly tvrdé údery, na ledě už nebyl puk žádnou prioritou. Do akce se musela zapojit i záchranná služba, utkání se rozhodčím začalo tvrdě vymykat z rukou.

Snad největším okamžikem se stal incident mezi Jiřím Kučným a Davidem Výborným, kdy první zmiňovaný vystartoval na nepřipraveného Sparťana a knokautoval jej k zemi.

Hlavní arbitři rozdávaly tresty jako na běžícím páse, po utkání se s hráči nemazlila ani disciplinární komise. Zápas se nakonec dohrál do svého konce, Zlín zvítězil 4:1, avšak tehdy nebyl a dodnes ani není výsledek nijak důležitý.

„Něco podobného jsme nikdy nezažili. Co se dnes stalo, je ostuda českého hokeje,“ řekl po utkání kouč hostů Miloš Holaň.

„Čekali jste, že si budeme rozdávat květiny? Nemáme si co vyčítat, oba týmy mají stejný díl viny,“ odpověděl zlínský snajpr Bedřich Köhler.