5. 5. 2024

Nejlepší zápas v klubové historii? Jak La Coruňa v LM otočila téměř prohraný duel s AC Milán!

V současné době se španělský tým Deportivo La Coruňa nachází v poloprofesionálních soutěžích, ovšem byly doby, kdy si tento tým z Galície vyšlápl v Lize mistrů třeba na slavný AC Milán.

Na jaře roku 2004 odehrálo Deportivo v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů snad nejlepší zápas v klubové historii.

La Coruňa v prvním zápase čtvrtfinále prohrála na San Siru 1:4, a odveta se zdála být jen formální záležitostí.

Přesto na dubnovou návštěvu galicijského města nevzpomenou dnes hvězdy Rossoneri v nejlepším. La Coruňa poosmé v Lize mistrů doma vyhrála, aniž inkasovala. Naposledy doma vyhořela právě s AC Milán, s nímž prohrála 0:4, ale tentokrát strach mít nemusela.

Autor tehdejšího hattricku Inzaghi zůstal jen mezi náhradníky a jeho nástupce Tomasson byl většinu zápasu neviditelný.

Zato Uruguayec Pandiani se znovu oblékl do kostýmu kata italských klubů.

V prvním zápase překonal Maldiniho a spol. po jedenácti minutách, tentokrát mu stačila necelá polovina času. Obtočil se kolem Maldiniho a Didovi nedal střelou umístěnou k tyči sebemenší šanci.

Když byl u míče Valerón rychleji než Dida a domácí vedli 2:0, začali fanoušci tušit, že se jejich tým nevzdal.

Legendární Maldini neměl svůj večer, a když si slabší chvilku vybral i Cafú, prohrávali hosté 0:3. Frana definitivně rozprášil milánské postupové naděje.

Alespoň prodloužení měl na kopačce v poslední minutě střídající Inzaghi, ale neuspěl.

„Je to senzace. Vyprodukovali jsme doslova zázrak. Je to obrovská noc pro náš klub, ten výsledek se zapíše do historie. Jsme hrdinové,“ jásal po vítězství kouč La Coruni Javier Irrueta

Deportivo La Coruňa – AC Milán 4:0 (3:0)
Branky: 5. Pandiani, 35. Valerón, 44. Luque, 76. Fran. Rozhodčí: Meier (Švýc.). ŽK: Víctor, Pandiani – Pirlo. Diváci: 29.000. První zápas 1:4, postupuje La Coruňa.