22. 5. 2024

Nejhorší ligový zápas všech dob? Jak Zlín ukopal bezbrankovou záchranu s Vyškovem!

Zdroj: Depositphotos

Počátkem června se utkaly v baráži o první fotbalovou ligu Zlín, který hájil ligovou příslušnost a Vyškov, který chtěl postoupit.

První zápas vyhrál Zlín doma 1:0 a i v odvetě předvedl vyspělejší výkon než druhý tým druhé ligy.

Za nedělní „představení“ v Drnovicích si však ligu nezasloužil ani jeden ze soupeřů.

Na pohled se hrál fotbal okresní úrovně, ke kterému přispěly výkony jednotlivců.

Neustále nepřesnosti, špatná zpracování, špatné první doteky i přihrávky, pomalý pohyb.

U Zlína se opatrnost i nervozita daly pochopit, mohl ztratit hodně. Ale proč to od první minuty nerozbalil Vyškov, jehož tým tvořila spousta talentovaných Afričanů? Ofenzivní hra byla z jeho strany žalostná.

„Když hrajete kvalifikaci o Ligu mistrů, ten tlak je podobný. Ale dnes to bylo ještě horší. Kdybychom spadli do druhé ligy, nevím, co by ve Zlíně bylo s fotbalem dál,“ řekl zkušený zlínský kouč Pavel Vrba v rozhovoru pro Českou televizi.

„Nebudu tvrdit, že jsem tady hráli pohledný fotbal nahoru dolů, ale hráli jsme takový fotbal, abychom se zachránili,“ dodal.

MFK Vyškov – Trinity Zlín 0:0

Rozhodčí: Berka – Nádvorník, Hájek – Orel (video). ŽK: Srubek, Dweh – Dostál. Diváci: 4500. První zápas: 0:1, Zlín se udržel v první lize.

Vyškov: Kinský – Ilko, Srubek, Musa, Němeček – Dweh, Štěpánek (65. Touré) – Kanakimana (72. Lacík), Lahodný (72. Klesa), Alégué – Bayo (46. Vintr). Trenér: Kameník.

Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, Didiba, Reiter – Kolář, Hrubý – Čanturišvili, Janetzký, Dramé (68. Vukadinovič) – Fantiš (88. Kovinič). Trenér: Vrba.

📽 Sestřih barážového dvojzápasu:

  • Pokud se video nenačetlo, aktualizujte stránku.