23. 4. 2024

Nadějný ruský hokejista ukončil ve 22 letech kariéru? Proč? Čistý bizár!

Měl před sebou slibnou hokejovou kariéru. On však nechce trávit čas na ledě, ale ve virtuálním světě na sociální síti Instagram. Řeč je o mladém ruském hokejistovi Nikitovi Popugayevovi, který byl draftován v 4. kole týmem New Jersey Devils v roce 2017.

Dvaadvacetiletý hokejista totiž před pár dny ukončil kariéru profesionálního hokejisty. Jako důvod uvedl, že chce být influencer.

Po zmíněném draftu v roce 2017 byl přesunut do mládežnických organizací týmu New Jersey, kde si odbyl několik neúspěšných sezón, a tak se rozhodl odejít domů, do Ruska. 

Tam odehrál v KHL jednu sezónu a opět to vyzkoušel v zámoří, kde se připojil k týmu Binghamton Devils. Ani druhou šanci na NHL však nevyužil a vrátil se do Ruska, kde se propracoval mezi týmy KHL. Dokonce pár zápasů odehrál v dresu slavného Dynama Moskva. Sezónu ukončil v Nižněkamsku a tu novou neodstartoval. 

Zahozená kariéra

I když si nikdy velkou NHL nevyzkoušel, měl do ní fantasticky nakročeno. Bohužel, mladý Rus si už nezahraje nikde, protože ohlásil konec kariéry. Ve 22 letech. Údajně ho baví zejména Instagram, kde má momentálně více než 23 tisíc fanoušků, jež pravidelně zásobuje vtipnými videi a fotografiemi. 

V jednom příspěvku dokonce zapálil svou hokejovou výstroj s popisem: „Přeji vám úspěšnou sezónu.“ Velmi zajímavý tah perspektivního hokejistu. Uvidíme, jak dlouho mu tato kariéra infuencera vydrží.