17. 6. 2024

Na Anfiled Road přichází posila, o kterou usilovali United i Spurs!

Nejproduktivnější útok Premier League dostal nové jméno. Podle zpráv z Anglie se FC Liverpool na poslední chvíli zapojil do boje o Kolumbijce Luise Díaze, o kterého se zajímají Tottenham a Manchester United. Cena útočníka Porta by se mohla vyšplhat až na 50 milionů liber.

Je to přestupová sága se vším, co k ní patří. Pětadvacetiletého křídelníka Porta Luise Díaze sleduje Manchester United, který v portugalské lize naposledy uspěl s Brunem Fernandesem.

Pak se Tottenham prosadil a stáhl náskok Rudých ďáblů. Podle zpráv deníku Daily Mail pokročila jednání tak daleko, že vedení Londýňanů považovalo dohodu s Portugalci za uzavřenou a stačilo jen přiložit pero na papír a uzavřít ústní dohodu.

Ale víte, co se stane, když se dva lidé hádají….

Třetí do party, který se nyní směje, je Liverpool, který je s 58 osmi vstřelenými góly nejproduktivnějším týmem Premier League.

Lídři ligy jednají od pondělí, kdy se v Anglii uzavírá přestupový trh, za pět minut dvanáct. Díaz se nechal zlákat vyhlídkou, že si s Reds zahraje Ligu mistrů, zatímco Porto nabídka přesvědčila.

Nyní za Kolumbijce obdrží 37,5 milionu liber a dalších 12,5 milionu liber na možných bonusech. Přestupní částka za křídelníka by tak dosáhla přibližně 50 milionů liber (1,47 miliardy korun).

Liverpool v Kolumbijci přezdívaném „Lucho“ pravděpodobně vidí podobné kvality jako v Mohamedu Salahovi. Díaz je však také křídelní hráč, který se může volně pohybovat po hřišti a je nejlepším střelcem svého týmu. Ve své první sezoně v Portu vstřelil 14 gólů, ve druhé o 11 více a nyní jich má na kontě 16 za půl sezony.

Podle portugalského deníku je jedinou otázkou, zda Díaz přestoupí do Liverpoolu nyní, nebo až v létě na příští sezonu. V takovém případě bude Kloppův tým čelit složité situaci v útoku – Mohamed Salah, Sadio Mané a Roberto Firmino vstoupí do poslední sezóny svých současných smluv.

Bude velkým dilematem, zda si Reds ponechají všechny tři klíčové hráče, nebo některého z nich nahradí. Portugalec Diogo Jota je s 10 góly druhým nejlepším střelcem ligy za Salahem, který jich má na kontě 12, což má na Firmina velký vliv.

Díaz k tomu přidá ještě větší konkurenci. Je zvyklý soupeřit se superhvězdami – největšího úspěchu dosáhl na loňském Copa América, kdy vystřelil Kolumbii bronz a bojoval s kapitánem vítězů Lionelem Messim o zlatou kopačku. Nakonec se o něj museli podělit, protože oba vstřelili čtyři góly.

Zdroj: isport.cz