27. 4. 2024

Takové bylo fotbalové mistrovství světa 2018 v Rusku!

V pořadí jednadvacáté mistrovství světa ve fotbale se poprvé v historii konalo v Rusku. V jedenácti městech se na přelomu června a července utkalo o trofej dvaatřicet národních týmů.

Poprvé v historii se na mistrovství světa probojovaly celky Islandu a Panamy. Česká republika na turnaji chyběla již potřetí v řadě.

➡ Skupinová fáze

Závěrečného turnaje se zúčastnilo 32 národních týmů, které byly rozlosovány do 8 skupin po 4 týmech v každé.

Už ve skupině skončil turnaj pro obhájce trofeje z Německa. Ostatní favorité si postup do osmifinále pohlídali.

Plný počet bodů získaly týmy Belgie, Chorvatska a Uruguaye.

Sestřih skupinové fáze 👇

💡Osmifinále

Do osmifinále postoupilo nejlepších 16 týmů z prvních a druhých míst základních skupin.

Francie vs Argentina 4:3

Fotbalisté Francie se stali prvními čtvrtfinalisty mistrovství světa v Rusku. V atraktivním utkání přestříleli obhájce stříbrných medailí z Argentiny 4:3.

V prvním poločase se výběr galského kohouta dostal do vedení po penaltě Antoina Griezmanna, Jihoameričané ale skóre otočili po trefách Ángela Di Maríi a Gabriela Mercada.

Vzápětí ale srovnal Benjamin Pavard a následně svůj skvělý výkon korunoval dvěma góly devatenáctiletý Kylian Mbappé. V nastavení už jen zkorigoval Sergio Agüero.

Branky: 13. Griezmann, 57. Pavard, 64. Mbappé, 68. Mbappé – 41. Di María, 48. Mercado, 90+3. Agüero.
Rozhodčí: Faghani – Sokhandan, Mansouri. ŽK: Matuidi, Pavard, Giroud – Tagliafico, Mascherano, Banega, Otamendi. Místo: Ak Bars Arena, Kazaň.

Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Lucas Hernández – Kanté, P. Pogba – Mbappé (89. Thauvin), Griezmann (83. Fékir), Matuidi (75. Tolisso) – Giroud. Trenér: Deschamps.

Argentina: Armani – Mercado, Otamendi, Rojo (46. Fazio), Tagliafico – E. Pérez (66. Agüero), Mascherano, Banega – Pavón (75. Meza), Messi (C), Di María. Trenér: Sampaoli.

Sestřih 👇

Uruguay vs Portugalsko 2:1

Souboj se nesl ve znamení gólových hlaviček, urputné uruguayské obrany, portugalských chyb a neschopnosti pořádně ohrozit bránu.

Obě branky vítězů vstřelil Cavani, který se na konci zápasu zranil.

Branky: 7. a 62. Cavani – 55. Pepe. Rozhodčí: Ramos – Torrentera, Hernández (všichni Mex.) – Geiger (video, USA). ŽK: Ronaldo (Portug.). Diváci: 44.873. Místo: Olympijský stadion Fišt, Soči.

Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (81. Sánchez), Torreira, Vecino, Bentancur (63. Rodríguez) – Suárez, Cavani (74. Stuani). Trenér: Tabárez.

Portugalsko: Patrício – Pereira, Pepe, Fonte, Guerreiro – B. Silva, Carvalho, Adrien Silva (65. Quaresma), Mário (84. Fernandes) – Guedes (74. André Silva), Ronaldo. Trenér: Santos.

Sestřih 👇

Španělsko vs Rusko 1:2 po penaltách

Ruští fotbalisté remizovali v osmifinále domácího mistrovství světa se Španělskem 1:1 a v penaltovém rozstřelu, který ovládli 4:3, rozhodli o svém senzačním postupu do čtvrtfinále.

Domácí výběr proměnil všechny čtyři penalty, zatímco na straně Španělů selhali Koke i Iago Aspas a rozhodli o vyřazení svého mužstva.

Skóre otevřel v 12. minutě vlastním gólem zkušený ruský stoper Sergej Ignaševič. Ještě do poločasu ale po ruce Gerarda Piquého vyrovnal z pokutového kopu Arťom Dzjuba.

Branky: 12. vlastní Ignaševič – 41. Dzjuba z pen. Penalty proměnili: Iniesta, Piqué, Ramos – Smolov, Ignaševič, Golovin, Čeryšev. Neproměnili: Koke, Aspas. Rozhodčí: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra (vš. Niz.). ŽK: Piqué – Kutěpov, Zobnin. Diváci: 78.011. Místo: Stadion Lužniki, Moskva.

Španělsko: De Gea – Nacho (70. Carvajal), Piqué, Ramos, Alba – Koke, Busquets – Silva (67. Iniesta), Isco, Asensio (104. Rodrigo) – Costa (80. Aspas). Trenér: Hierro.

Rusko: Akinfejev – Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov, Žirkov (46. Granat) – Samedov (61. Čeryšev), Zobnin, Kuzjajev (97. Jerochin) – Dzjuba (65. Smolov), Golovin. Trenér: Čerčesov.

Sestřih 👇

Chorvatsko vs Dánsko 2:1 po penaltách

Začátek zápasu byl divoký. Hned v úvodní minutě se po dlouhém autovém vhazování protlačil k míči obránce Mathias Zanka Jörgensen a se štěstím otevřel skóre.

Vzápětí pak po nedorozumění dánské obrany pohodlně vyrovnal Mario Mandžukič.

Když v prodloužení za nerozhodného stavu 1:1 neproměnil Luka Modrič pokutový kop, zdálo se, že psychicky na výši budou Dánové.

Nakonec však slaví fotbalisté Chorvatska, kteří zvládli lépe následný penaltový rozstřel.

Rozhodlo se tedy až v páté. Nicolai Jörgensen nedal, zatímco Ivan Rakitič proměnil a poslal Chorvatsko do čtvrtfinále.

Branky: 4. Mandžukič – 1. M. Jörgensen. Penalty proměnili: Kramarič, Modrič, Rakitič – Kjaer, Krohn-Dehli. Neproměnili: Badelj, Pivarič – Eriksen, Schöne, N. Jörgensen. Rozhodčí: Pitana – Maidana, Belatti (vš. Arg.). ŽK: M. Jörgensen (Dán.). Diváci: 40.851. Místo: Stadion Nižnij Novgorod.

Chorvatsko: Subašič – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinič (81. Pivarič) – Rebič, Rakitič, Modrič, Brozovič (71. Kovačič), Perišič (97. Kramarič) – Mandžukič (108. Badelj). Trenér: Dalič.

Dánsko: Schmeichel – Knudsen, Kjaer, M. Jörgensen, Dalsgaard – Christensen (46. Schöne), Delaney (98. Krohn-Dehli), Eriksen – Poulsen, Cornelius (66. N. Jörgensen), Braithwaite (106. Sisto). Trenér: Hareide.

Sestřih 👇

Brazílie vs Mexiko 2:0

Fotbalisté Brazílie posedmé za sebou postoupili do čtvrtfinále mistrovství světa, Mexiko porazili zásluhou Neymara a střídajícího Roberta Firmina 2:0.

Naopak Mexiko na posledních sedmi MS vždy skončilo v osmifinále.

Branky: 51. Neymar, 88. Firmino. Rozhodčí: Rocchi – Di Liberatore, Tonolini – Irrati (video, všichni It.). ŽK: Filipe Luís, Casemiro – Álvarez, Herrera, Salcedo, Guardado. Diváci: 41 970. Místo: Samara Arena, Samara.

Brazílie: Alisson – Fagner, Thiago Silva, Miranda, Filipe Luís – Paulinho (80. Fernandinho), Casemiro – Willian (90.+1 Marquinhos), Coutinho (86. Firmino), Neymar – Gabriel Jesus. Trenér: Tite.

Mexiko: Ochoa – Álvarez (55. J. dos Santos), Ayala, Salcedo, Gallardo – Herrera, Márquez (46. Layún) Guardado – Vela, Hernández (60. Jiménez), Lozano. Trenér: Osorio.

Sestřih 👇

Belgie vs Japonsko 3:2

Fotbalisté Belgie na mistrovství světa v Rusku otočili osmifinále s Japonskem a po výhře 3:2 postoupili do čtvrtfinále, kde narazí na Brazílii.

Jeden z favoritů šampionátu přitom ještě dvacet minut před koncem prohrával 0:2.

Po bezbrankovém prvním poločase poslali Japonsko do vedení krátce po přestávce Genki Haraguči a Takaši Inui.

Pak ale chybu před úvodním gólem odčinil Jan Vertonghen a obrat dokonali střídající hráči Marouane Fellaini a Nacer Chadli, který rozhodl ve čtvrté minutě nastavení.

Branky: 69. Vertonghen, 74. Fellaini, 90.+4 Chadli – 48. Haraguči, 52. Inui. Rozhodčí: Diedhiou – Camara, Samba (všichni Seneg.) – Zwayer (video, Něm.). ŽK: Šibasaki (Jap.). Diváci: 41.466. Místo: Rostov Arena, Rostov na Donu.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, De Bruyne, Witsel, Carrasco (65. Chadli) – Mertens (65. Fellaini), Lukaku, E. Hazard. Trenér: Martínez.

Japonsko: Kawašima – H. Sakai, Jošida, Šodži, Nagatomo – Haraguči (81. Honda), Hasebe, Kagawa, Šibasaki (81. Jamaguči), Inui – Osako. Trenér: Nišino.

Sestřih 👇

Švédsko vs Švýcarsko 1:0

Vyrovnané utkání v Petrohradu rozhodl v 66. minutě záložník Emil Forsberg, jehož střelu tečoval obránce Manuel Akanji do vlastní branky.

V nastavení dostal Švýcar Michael Lang červenou kartu a jeho mužstvo se nedočkalo prvního postupu do čtvrtfinále po 64 letech.

Branka: 66. Forsberg. Rozhodčí: Skomina – Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.) – Orsato (video, It.). ŽK: Lustig – Behrami, Xhaka. ČK: 90.+4 Lang (Švýcarsko). Diváci: 64.042. Místo: Krestovskij stadion, Petrohrad.

Švédsko: Olsen – Lustig (82. Krafth), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Svensson, Ekdal, Forsberg (82. Olsson) – Berg (90.+1 Kiese Thelin), Toivonen. Trenér: Andersson.

Švýcarsko: Sommer – Lang, Djourou, Akanji, Rodriguez – Behrami, Xhaka – Shaqiri, Dzemaili (73. Seferovic), Zuber (73. Embolo) – Drmic. Trenér: Petkovic.

Sestřih 👇

Kolumbie vs Anglie 1:2 po penaltách

Fotbalisté Anglie zvládli letité prokletí a konečně dokázali na velkém turnaji zvládnout pokutové kopy, po kterých vyřadili zpupnou Kolumbii.

Ta ve třetí minutě nastavení dokázala vyrovnat na 1:1, nakonec jí ale zbyly oči pro pláč.

Branky: 90.+3 Mina – 58. Kane z pen. Penalty proměnili: Falcao, Cuadrado, Muriel – Kane, Rashford, Trippier, Dier. Neproměnili: Uribe, Bacca – Henderson. Rozhodčí: Geiger (USA) – Fletcher (Kan.), Anderson (USA) – Makkelie (video, Niz.). ŽK: Barrios, Arias, C. Sánchez, Falcao, Bacca, Cuadrado – Henderson, Lingard. Diváci: 44 190. Místo: Otkrytije Arena, Moskva.

Kolumbie: Ospina – Arias (116. Zapata), Mina, D. Sánchez, Mojica – Barrios, C. Sánchez (79. Uribe), Lerma (61. Lerma) – Cuadrado, Falcao, Quintero (88. Muriel). Trenér: Pekerman.

Anglie: Pickford – Walker (113. Rashford), Stones, Maguire – Trippier, Alli (81. Dier), Henderson, Lingard, Young (102. Rose) – Sterling (88. Vardy), Kane. Trenér: Southgate.

Sestřih 👇

💡Čtvrtfinále

Snad pouze postup domácích Rusů na úkor Španělska bylo překvapení, jinak mezi nejlepší osmičku postoupili favorité turnaje.

Uruguay vs Francie 0:2

Fotbalisté Francie ve čtvrtfinále bez potíží vyřadili Uruguay 2:0.

Vítězný gól zařídil v prvním poločase hlavou Varane, pojistku přidal po přestávce Griezmann po hrubé chybě brankáře Muslery.

Uruguay nastoupila bez Edinsona Cavaniho, který dvěma góly vystřílel postup přes Portugalsko, ale poraněný lýtkový sval ho do hry nepustil.

Branky: 40. Varane, 61. Griezmann. Rozhodčí: Pitana – Maidana, Belatti (všichni Arg.) – Irrati (video, It.). ŽK: Bentancur, Rodríguez – Hernández, Mbappé. Diváci: 43 319.

Uruguay: Muslera – Cáceres, Giménez, Godín, Laxalt – Nández (73. Urretaviscaya), Torreira, Vecino – Bentancur (59. Rodríguez) – Suárez, Stuani (59. Gómez). Trenér: Tabárez.

Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernández – Pogba, Kanté – Mbappé (88. Dembélé), Griezmann (90.+3 Fekir), Tolisso (80. N’Zonzi) – Giroud. Trenér: Deschamps.

Sestřih 👇

Brazílie vs Belgie 1:2

Na titul je tipoval kdekdo, fotbalisté Brazílie ale na mistrovství světa skončili už ve čtvrtfinále.

„Kanárci“ sice dominovali ve střelbě, držení míče i v jasných šancích, „rudým ďáblům“ ovšem pomohl výborný první poločas.

V něm se nejprve do vlastní sítě zamířil po rohu ramenem Fernandinho a vítěznou branku trefil krásnou křižnou střelou Kevin de Bruyne.

Brazílie v druhé části soupeře drtila, jenže dokázala pouze snížit díky hlavičce střídajícího Renata Augusta.

Branky: 76. Augusto – 13. vlastní Fernandinho, 31. De Bruyne. Rozhodčí: Mažič – Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.) – Orsato (video, It.). ŽK: Fagner, Fernandinho – Alderweireld, Meunier. Diváci: 42 873.

Brazílie: Alisson – Fagner, Silva, Miranda, Marcelo – Paulinho (73. Augusto), Fernandinho – Willian (46. Firmino), Coutinho, Neymar – Gabriel Jesus (58. Costa). Trenér: Tite.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Fellaini, Witsel, Chadli (83. Vermaelen) – De Bruyne, Lukaku (87. Tielemans), E. Hazard. Trenér: Martínez.

Sestřih 👇

Švédsko vs Anglie 0:2

Fotbalisté Anglie si ve čtvrtfinále mistrovství světa poradili se Švédskem.

První branku obstaral stoper Harry Maguire. Po přestávce náskok zvýšil Dele Alli.

Švédové si vytvořili pár příležitostí, ale v zakončení jim chyběl klid a navíc naráželi na skvělého Jordana Pickforda.

Anglie se do semifinále podívá po 28 letech.

Branky: 30. Maguire, 59. Alli. Rozhodčí: Kuipers – Van Roekel, Zeinstra – Makkelie (všichni Niz.). ŽK: Guidetti, Larsson – Maguire. Diváci: 39.991.

Švédsko: Olsen – Krafth (85. Jansson), Lindelöf, Granqvist, Augustinsson – Claesson, Larsson, Ekdal, Forsberg (65. Olsson) – Berg, Toivonen (65. Guidetti). Trenér: Andersson.

Anglie: Pickford – Walker, Stones, Maguire – Trippier, Alli (77. Delph), Henderson (85. Dier), Lingard, Young – Sterling (90.+1 Rashford), Kane. Trenér: Southgate.

Sestřih 👇

Rusko vs Chorvatsko 2:3 po penaltách

V posledním čtvrtfinále vyřadila Rusko po penaltovém rozstřelu, který přišel na program za stavu 2:2 po prodloužení.

Pořadatelská země se sice ujala vedení, ale do poločasu bylo vyrovnáno. Druhý poločas rozhodnutí nepřinesl.

V prodloužení se nejprve dostali do vedení zásluhou Vidy Chorvaté, ale Rusku se podařilo trefou Fernandese poslat duel do penalt. V nich zařídil postup Chorvatů stejně jako proti Dánsku Ivan Rakitič.

Branky: 31. Čeryšev, 115. Fernandes – 39. Kramarič, 101. Vida. Penalty proměnili: Dzagojev, Ignaševič, Kuzjajev – Brozovič, Modrič, Vida, Rakitič. Neproměnili: Smolov, Fernandes – Kovačič. Rozhodčí: Ricci – De Carvalho, Van Gasse (všichni Braz.) – Irrati (video, It.). ŽK: Gazinskij – Lovren, Strinič, Vida, Pivarič. Diváci: 44 287.

Rusko: Akinfejev – Fernandes, Kutěpov, Ignaševič, Kudrjašov – Zobnin, Kuzjajev – Samedov (54. Jerochin), Golovin (102. Dzagojev), Čeryšev (67. Smolov) – Dzjuba (79. Gazinskij). Trenér: Čerčesov.

Chorvatsko: Subašič – Vrsaljko (97. Čorluka), Lovren, Vida, Strinič (74. Pivarič) – Rakitič, Modrič – Rebič, Kramarič (88. Kovačič), Perišič (63. Brozovič) – Mandžukič. Trenér: Dalič.

Sestřih 👇

💡Semifinále

Výsledky čtvrtfinále rozhodly, že medailové boje se budou týkat pouze evropských týmů.

Francie vs Belgie 1:0

Souboj dosud neporažených celků na turnaji rozhodl v Petrohradu roh, po němž se hlavou prosadil obránce Umtiti. Francie připravila Belgičanům první porážku po 24 zápasech.

„Rudí ďáblové“, kteří jako jediní vyhráli v základní hrací době všech pět předchozích zápasů na šampionátu včetně čtvrtfinále s Brazílií, na premiérové finále nedosáhli.

Francie bude ve finále hrát o druhé zlato z mistrovství světa po triumfu v roce 1998 na domácí půdě. O osm let později tým galského kohouta v souboji o vítěznou trofej podlehl Itálii.

Branka: 51. Umtiti. Rozhodčí: Cunha – Taran, Espinosa (všichni Ur.) – Irrati (video, It.). ŽK: Kanté, Mbappé – E. Hazard, Alderweireld, Vertonghen. Diváci: 64 286.

Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Pogba, Kanté – Mbappé, Griezmann, Matuidi (86. Tolisso) – Giroud (85. N’Zonzi). Trenér: Deschamps.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Chadli (90. Batshuayi), Witsel, Dembélé (60. Mertens), Fellaini (80. Carrasco) – De Bruyne, E. Hazard – Lukaku. Trenér: Martínez.

Sestřih 👇

Chorvatsko vs Anglie 2:1 po prodloužení

Historická chvíle pro fotbalisty Chorvatska! Dokázali otočili semifinále mistrovství světa s Anglií, po gólu Maria Mandžukiče v prodloužení zvítězili 2:1 a poprvé v historii postoupili do závěrečného zápasu šampionátu.

Anglii v moskevských Lužnikách poslal do vedení už v páté minutě Kieran Trippier z přímého kopu. V 68. minutě však srovnal Ivan Perišič, který ve 109. minutě připravil vítěznou branku Mandžukičovi.

Chorvaté získají druhou medaili v dějinách po bronzu na MS 1998. Angličané prohráli druhé ze tří semifinále v historii, uspěli pouze na domácím zlatém šampionátu v roce 1966.

Branky: 68. Perišič, 109. Mandžukič – 5. Trippier. Rozhodčí: Cakir – Duran, Ongun (všichni Tur.) – Makkelie (video, Niz.). ŽK: Mandžukič, Rebič – Walker. Diváci: 78.011.

Chorvatsko: Subašič – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinič (95. Pivarič) – Rakitič, Brozovič – Rebič, Modrič (119. Badelj), Perišič – Mandžukič (115. Čorluka). Trenér: Dalič.

Anglie: Pickford – Walker (112. Vardy), Stones, Maguire – Trippier, Alli, Henderson (97. Dier), Lingard, Young (91. Rose) – Sterling (74. Rashford), Kane. Trenér: Southgate.

Sestřih 👇

🥉O bronzové medaile

Kdo lépe zmobilizoval síly na duel o bronz?

Belgie vs Anglie 2:0

Fotbalisté Belgie získali premiérovou medaili z mistrovství světa. V zápase o bronz porazili Anglii 2:0.

V Petrohradu vedli už od čtvrté minuty po nejrychlejším gólu Belgičanů v historii MS, který dal Thomas Meunier. V závěru definitivně pojistil výhru Eden Hazard.

„Je to velký úspěch, nejlepší umístění Belgie na mistrovství světa. Hráči si to zaslouží, chtěli, aby země byla hrdá. Nespoléhali se pouze na svůj talent, pro úspěch také tvrdě pracovali,“ nechal se slyšet lodivod belgické repre Robert Martínez.

Angličané naopak nadále budou čekat na první medaili od titulu z domácího šampionátu v roce 1966.

Branky: 4. Meunier, 82. E. Hazard. Rozhodčí: Faghaní – Sochandán, Mansúrí (všichni Írán) – Geiger (video, USA). ŽK: Witsel – Stones, Maguire. Diváci: 64 406.

Belgie: Courtois – Alderweireld, Kompany, Vertonghen – Meunier, Tielemans (78. Dembélé), Witsel, Chadli (39. Vermaelen) – De Bruyne, Lukaku (60. Mertens), E. Hazard. Trenér: Martínez.

Anglie: Pickford – Jones, Stones, Maguire – Trippier, Loftus-Cheek (84. Alli), Dier, Delph, Rose (46. Lingard) – Sterling (46. Rashford), Kane. Trenér: Southgate.

Sestřih 👇

🏆 Finále

Poprvé v historii světových šampionátu se ve finále objevilo Chorvatsko. Naopak Francie toužila po druhém triumfu.

Francie vs Chorvatsko 4:2

V Moskvě se hrálo nejofenzivnější finále světového šampionátu od roku 1966, kdy Anglie zvítězila nad Německem rovněž 4:2, ale až po prodloužení.

Francii poslal v Moskvě do vedení vlastní gól Maria Mandžukiče po přímém kopu Antoina Griezmanna.

Ivan Perišič sice brzy srovnal, jenže následně zahrál rukou ve vápně a nařízenou penaltu proměnil Griezmann.

Po změně stran pak zpečetili výhru Paul Pogba a Kylian Mbappé, za poražené už jen snížil Mandžukič po chybě brankáře Huga Llorise.

Branky: 18. vlastní Mandžukič, 39. Griezmann z pen., 59. Pogba, 65. Mbappé – 28. Perišič, 69. Mandžukič. Rozhodčí: Pitana. ŽK: Kanté, Hernandez – Vrsaljko. Diváci: 78.011. Místo: Stadion Lužniki, Moskva (Rusko).

Francie: Lloris – Pavard, Varane, Umtiti, Hernandez – Pogba, Kanté (55. N’Zonzi) – Mbappé, Griezmann, Matuidi (73. Tolisso) – Giroud (81. Fekir). Trenér: Deschamps.

Chorvatsko: Subašič – Vrsaljko, Lovren, Vida, Strinič (82. Pjaca) – Brozovič – Rebič (71. Kramarič), Modrič, Rakitič, Perišič – Mandžukič. Trenér: Dalič.

Sestřih 👇

🎖 Nejlepší hráč turnaje

➡ Luka Modrič (Chorvatsko)

Triumf Modriče, který na šampionátu dal dva góly a připsal si jednu asistenci, potvrdil trend, že Zlatý míč nezískávají hráči vítězného celku.

Naposledy v roce 1994 byl zvolen člen zlatého týmu Brazilec Romário. Od té doby to byl zástupce poraženého finalisty – Ronaldo, Oliver Kahn, Zinedine Zidane a Lionel Messi, v roce 2010 dokonce až čtvrté Uruguaye Diego Forlán.

🎯 Nejlepší střelec

➡ Harry Kane (Anglie)

Zlatou kopačku pro nejlepšího střelce získal Angličan Harry Kane za šest branek.

🙋‍♂️ Nejlepší mladý hráč turnaje

➡ Kylian Mbappé (Francie)

Nejlepším mladým hráčem turnaje se stal devatenáctiletý Francouz Kylian Mbappé, který vstřelil čtyři branky a jako druhý v historii po legendárním Brazilci Pelém skóroval ve finále ještě jako náctiletý.

🤲 Nejlepší brankář

➡ Thibaut Courtois (Belgie)

Gólmanům podle hlasování expertů vládl Belgičan Thibaut Courtois, který dovedl svou zemi k bronzovým medailím.